Total War: ROME II – Caesar in Gaul (PC) DIGITAL
Digital

433
Nákupem získáte 4 Kredity
Lze objednat max. 2 ks na zákazníka.

Tuhle hru už nemáme. Máme však jinou verzi.

Přejít na jinou verzi
Osobní odběr
zdarma
23 let
zkušeností
Naše výhody
8x vítěz
Ceny kvality
5000
výdejen
Aktivace: SteamSteamŠtítky: Real-time strategie, Středověk
Jazyk: České titulkyČeské titulky
Kód produktu: 7065971
  • Ceasar


    Caesar v Gallii představuje balíček tažení pro Total War: ROME II, který pokrývá období výbojných válek Julia Caesara proti galským kmenům. Hráči mají v tomto tažení inspirovaném Caesarovými Commentarii de bello Gallico (Zápisky o válce galské) na výběr mezi čtyřmi hratelnými frakcemi: galskými Averny, belgickými Nerviy, germánskými Svéby a Římem.


    Mapa tažení Caesar v Galii nabízí detailnější zobrazení než Rome II, a to jak geograficky, tak časově (58-51 př. n. l.). Jedná se o rozšířený a podrobnější pohled na Galii a jižní pobřeží Británie.


    V porovnání s mapou Galie z ROME II obsahuje Caesar v Galii více oblastí a provincií, více frakcí (jak hratelných, tak nehratelných) a množství slavných dobových generálů a státníků, které hráč může využít ve svých službách nebo proti nim bojovat. Záleží jen na tom, kterou frakci si zvolí.


    Válka Caesarovi přinesla značnou slávu a bohatství. Tento konflikt v očích římského lidu výrazně posílil jeho popularitu... Senátoři se na to nicméně dívali jinak: Viděli, jak postupně posiluje vlastní postavení a směřuje tak až k označení za diktátora.


    Nová mapa tažení: Mapa tažení Caesar v Galii je zvětšenou a podrobnější verzí Galie, na které hráč může expandovat do 18 provincií s novými surovinami, osadami i hlavními městy.
    Bližší zaměření na postavy: Mnoho frakcí má k dispozici slavné dobové generály a státníky (například Řím nabízí samotného Galia Julia Caesara, Marka Antonia a mnoho dalších). Každá z hratelných frakcí má také svého vůdce, který během tažení působí jako hráčova hlavní postava.
    24 tahů za rok: Jelikož Caesar v Galii pokrývá výrazně kratší období než kampaň ROME II (58-51 př. n. l.), představuje každý tah pouze dva týdny oproti dřívějšímu roku. To znamená, že se vrátila roční období. Jejich dopady na hru nicméně nejsou snadno předvídatelné a mohou se provincii od provincie lišit. Například pozdní příchod podzimu může znamenat lepší úrodu, naopak dlouhé suché léto produkci potravin sníží.
    Kompaktní tažení pro více hráčů s jasným cílem: Generálům, kteří hledají rychlejší tažení pro více hráčů, nabízí Caesar v Galii zajímavé možnosti. Z důvodu pokrytí menšího geografického území a přítomnosti 48 znepřátelených frakcí jsou kooperativní i kompetitivní kampaně pro dva hráče rychlejší, intenzivnější a méně časově náročné než celé tažení.
    Nové výzvy pro střední část hry: Pro hráče, kteří si chtějí užít střední část tažení, jsou připraveny nové výzvy, které nahradí občanské války z ROME II. Pokud budete hrát za galské kmeny, pocítíte železnou pěst Říma silně se vměšujícího do vašich záležitostí. V roli Říma naopak budete čelit vzpourám galských kmenů, které proti vám budou vytvářet silná spojenectví.
    Nové historické bitvy: Caesar v Galii přidává bitvu o Alesii jako hratelnou historickou bitvu. Alesie představovala v Caesarově galské válce bod zlomu. V jejím důsledku upadl do zajetí Vercingetorix, který byl později převezen do Říma a popraven během Caesarova triumfu.
    Z pohledu Caesarovy frakce je hlavním úkolem udržet v Alesii obležení pevnosti Vercingetorixových Galů. Bitva začíná rozmisťováním římských vojsk v opevnění pod hradištěm. Hráč velí římanům, kteří musí čelit útokům jak obrovské podpůrné armády, tak i ze samotné pevnosti.
    Nové hratelné frakce v hlavním tažení Total War: ROME II: Kromě frakcí, za které lze hrát v nové kampani, přidává Caesar v Galii také tři nové hratelné frakce do hlavní kampaně:
    Nerviové (belgičtí barbaři): Nerviové jako nejdivočejší a nejsilnější z belgických kmenů a představují směsici keltských a germánských kultur. Tato kulturní provázanost se odráží i v jejich seznamu jednotek, který nabízí možnost vytvářet nová jedinečná vojska.
    Bojové (galští barbaři): Bójové jako jeden z největších galských kmenů obývali Předalpskou Galii, Bohemii a Zaalpskou Galii. Díky početnosti tohoto kmene disponují vojskem, se kterým je zapotřebí počítat. Nicméně od ostatních galských kmenů jsou geograficky izolováni a musejí se sami vypořádávat s nájezdy divokých germánských kmenů a Dáků.
    Galatové (anatolští barbaři): Východní Galové, Galatové, po keltské invazi na Balkán přesídlili do Malé Asie. Přišli přes Thrákii kolem roku 270 př. n. l. pod velením generálů Lotaia a Leonnoria. Galatové jako Keltové usídlení hluboko v helénském území, obklopeni nepřátelskými kmeny, nabízejí zajímavý a odvážný herní styl.
    Nové jednotky: Kromě obvyklých jednotek mají frakce z kampaně Caesar v Galii (a hratelné frakce hlavního tažení ROME II přístupné díky tomuto balíčku) k dispozici i následující nové vojáky:
    Bójové (ROME II):
    Následovníci meče (pěchota s meči): Kam velitel přikáže, tam meč tne.
    Veteráni s oštěpy (pěchota s oštěpy): Bitva posiluje šlachy a srdce a otupuje sluch vůči křiku zbabělců.
    Galatové (ROME II):
    Galatští legionáři (pěchota s meči): Keltové poskytli Římanům více vědomostí, než jsou ochotni si připustit, nicméně stejným způsobem také mnohé získali.
    Galatští nájezdníci (jízda s meči a oštěpy): Zlomení nepřátelé vědí, že je lepší utéct, než se postavit jezdcům, kteří nemají v úmyslu ušetřit jejich životy.
    Galské kmeny (ROME II a Caesar v Galii):
    Vybraní šermíři (pěchota s meči): Tito muži bojují s nezpochybnitelnou odvahou a vytříbenými bojovými schopnostmi.
    Vybraní bojovníci s oštěpy (pěchota s oštěpy): Kroužková zbroj nedokáže zchladit srdce válečníka ani jeho touhu po bitvě.
    Galští lovci (skrytá pěchota s luky): Umění lovu, maskování a překvapivého úderu dělají z muže dobrého válečníka.
    Nerviové (ROME II a Caesar v Galii):
    Nelítostné meče (pěchota s meči): Jakmile Kelt jednou získá svůj meč, sebrat jim ho může pouze smrt.
    Partyzánští šermíři (skrytá pěchota s meči): Tito bojovníci s meči útočí, kdekoli a kdykoli to nepřátelé čekají nejméně.
    Mocný kůň (jízda s oštěpy): Silný kůň a prudký úder dělají z těchto válečníků hrozivé nepřátele.
    Obnažené oštěpy (pěchota s oštěpy): Na co šaty, když máš víc odvahy než ostatní?
    Galští lovci (maskovaná pěchota s luky): Umění lovu, maskování a překvapivého úderu dělají z muže dobrého válečníka.
    Pomocné sbory:
    Pomocní galští lovci (maskovaná pěchota s luky): Tito zdatní lovci mohou dobře posloužit Římu.
    Pomocný šlechtic na koni (jízda s oštěpy): Obrněný válečník na koni je pro římskou armádu vždy vítanou posilou.
    Pomocné obnažené meče (pěchota s meči): Zuřiví bohové války by měli pomáhat Římu.
    Pomocné krátké meče (pěchota s meči): V boji je pro muže občas cennější udatnost než naučené schopnosti.
    Žoldnéři:
    Žoldnéřští galští lovci (maskovaná pěchota s luky): Lov jiných lidí často přináší tu nejlepší odměnu.
    Žoldnéřský šlechtic na koni (jízda s oštěpy): Dokonce i urozený válečník má svou cenu a bude bojovat za zlato.
    Žoldnéřské obnažené meče (pěchota s meči): Dokud žoldnéř bojuje statečně, bohové války budou žehnat jeho meči.
    Žoldnéřské krátké meče (pěchota s meči): Statečnost a touhu po vítězství se často vyplatí zpeněžit.

    © SEGA. Creative Assembly, logo Creative Assembly, Total War, Total War: ROME a logo Total War jsou buď registrované ochranné známky nebo ochranné známky The Creative Assembly Limited. SEGA a logo SEGA jsou buď registrované ochranné známky nebo ochranné známky SEGA Corporation. Všechna práva vyhrazena.

  • Diskuze dočasně vypnuta

    Své dotazy k objednávkám prosím směřujte na email xzone@xzone.cz. Děkujeme.

    Komentáře (0)

  • Recenze (0)

Sledujte nás na instagramu

kingdomcomedeliverance, warhorsestudios, kingdomcomedeliverancegame
pyramidhead, redpyramidthing, silenthill, pyramidheadart
soutez, rexhry, deskovehry, deskovky
kingdomcomedeliverance, kcd, kingdomcomedeliverance2, henryhascometoseeus
fallout, falloutseries, vault, falloutlucy
hracversusprisery, hernicteni, jaroslavsvelch