Kniha Život v počítačových hrách (Sid Meier)

359
Nákupem získáte 14 kreditů
Osobní odběr
zdarma
23 let
zkušeností
Naše výhody
8x vítěz
Ceny kvality
5000
výdejen
Merchandise: Kniha
Jazyk: Česká lokalizaceČeská lokalizace
Kód produktu: 59244
 • Paměti od tvůrce Civilization a dalších kultovních videoher. „Kmotr počítačových her“ vzpomíná na svou kariéru — čili na historii videoher.

  Videohry představují v současnosti největší část zábavního průmyslu. Přitom jen před několika desetiletími to byla zábava pro pár podivínů z technických oborů. Vzestup nové počítačové zábavy však nezapříčinila jen rostoucí dostupnost technologií — je to rovněž příběh podnikavosti, vynalézavosti a originálních nápadů. A ideálním vypravěčem tohoto příběhu je Sid Meier, člověk, který stál u boomu počítačových her od samého počátku: v sedmdesátých letech vystudoval programátorství, zkraje osmdesátých let založil vlivné studio MicroProse a pak už jen vydával dodnes kultovní hry jako Pirates!, Railroad Tycoon nebo veleúspěšnou sérii Civilization. Meier byl zkrátka u všeho podstatného, a tak jeho memoáry slouží částečně i jako kronika vývoje herního průmyslu. Slavný designér však nezůstává jen u vzpomínek — dělí se rovněž o své zkušenosti s kreativním procesem, prozrazuje, na čem závisí dobrý design, nebo vysvětluje hráčskou psychologii.
  Autor: Sid Meier
  Překlad: Filip Drlík
  Nakladatelství: Host
  Počet stran: 352
  Rozměr: 135 x 210 mm, paperback
  BESTSELLER PODLE THE NEW YORK TIMES
  Fascinující pohled na kariéru legendárního designéra. Kniha je plná historek i designových zásad, k nimž se Meier během let dopracoval.
  — Jason Schreier, Bloomberg

  O AUTOROVI
  Sid Meier
  (nar. 1954) je kanadský herní designér, programátor a podnikatel. Od začátku osmdesátých let vyvíjí videohry a je považován za jednu z ústředních postav celého herního průmyslu a herní kultury. Je autorem her jako Railroad Tycoon nebo série Civilization.
 • Přidejte komentář

  Pravidla komentářů

  Dotazy k objednávkám pište na email xzone@xzone.cz, kde vám můžeme odpovědět rychleji :)

  Děkujeme, že s ostatními hráči diskutujete slušně. Vulgární a nevhodné komentáře (např. odkazy na jiné eshopy, příspěvky mimo téma dané hry) jsou automaticky mazány.

  Komentáře (0)

 • Recenze (0)

  Koupili jste si Kniha Život v počítačových hrách (Sid Meier)? Pomozte ostatním ve výběru a dejte vědět, jak se vám líbí!

Sledujte nás na instagramu

kingdomcomedeliverance, warhorsestudios, kingdomcomedeliverancegame
pyramidhead, redpyramidthing, silenthill, pyramidheadart
soutez, rexhry, deskovehry, deskovky
kingdomcomedeliverance, kcd, kingdomcomedeliverance2, henryhascometoseeus
fallout, falloutseries, vault, falloutlucy
hracversusprisery, hernicteni, jaroslavsvelch