Email  xzone@xzone.cz   Telefon 415 652 090 (8:00 - 16:00)

INFORMACE O HŘE

Total War: ROME II – Beasts of War (PC) DIGITAL

Total War: ROME II – Beasts of War (PC) DIGITAL

Kód: 251602
Cena: 69 Kč
Nákupem získáte 2 kreditů
Dostupnost zboží:
Online obchod: ihned ke stažení (info)

Kód si můžete zakoupit také na všech prodejnách.
Herní žánr: Realtimová - Strategie
Lokalizace: České titulky
Aktivace na službě: Steam

POPIS

Beast of War


 


Nechte se ovládnout svým divokým nitrem a zasejte strach do srdcí nepřátel s balíkem jednotek Válečná zvířata pro ROME II. Svými sedmi novými bojovými jednotkami rozšiřují Válečná zvířata už tak nesmírně variabilní seznam jednotek světa ROME II.


 


Děste své nepřátele a zpomalujte jejich postup balistami, jež vystřelují úly, škorpiony nebo nádoby s hady, nebo na ně vyšlete těžce obrněné katafrakty na velbloudech či žoldácké syrské obrněné slony a zadupejte je do prachu. A až přijdou o veškerou odvahu a obrátí se na útěk, poštvěte na ně dvě nové rasy krvelačných válečných psů.


 Nové jednotky:

Molosští psi (Epirus): Toto dnes již vyhynulé svalnaté plemeno ze západního Řecka je považováno za předchůdce mnoha dnešních velkých ras, například rotvajlera nebo německé dogy. Byli využíváni jako hlídací i bojoví psi. Vergilius o nich prohlásil: „Když hlídají, nemusíte mít ani na okamžik strach z půlnočního zloděje, smečky vlků nebo iberských lupičů, kteří na vás číhají v houští." Tato nemilosrdná zvířata se jen tak neunaví a nikdy neztratí nepřítelovu stopu.
Římský onager se včelími úly (Athény, Epirus, Makedonie, Sparta a Syrakusy): Chov včel pro zemědělské účely se ve velkém měřítku sice začal praktikovat až později, samotný úl však zastával v kultuře antického Řecka vždy významnou úlohu. Do tria mytických panen Thriae, takzvaných „včelích nymf", se zamilovali Apollón a Poseidón a zplodili s nimi potomky. Včely také našly praktické použití v boji - jen máloco dokáže obrátit vojenský oddíl na panický útěk tak spolehlivě jako roj rozzuřených včel.
Balista nabitá hrnci se štíry (Pontus, Parthská říše): Střední východ je domovem nejjedovatějších štírů na světě; jejich jed dokáže člověka zcela paralyzovat a během jediné hodiny usmrtit. Bylo tedy jen otázkou času, než jistého zdejšího prohnaného generála napadlo použít je proti svým nepřátelům. Na to doplatil římský císař Severus. Když obléhal parthské město Hatra, házeli tamní obyvatelé z hradeb útočníkům na hlavy hrnce plné štírů. Stejně jako Trajan nedokázal ani Severus prolomit obranu města, ačkoliv se o to pokusil hned dvakrát.
Balista nabitá hrnci s hady (Kartágo): Asi nejslavnějším případem použití nádob se zvířaty k bojovým účelům byla bitva Hannibala Barkase a Eumena II. Hannibal tehdy zasypal paluby Eumenových lodí hrnci s jedovatými hady. Nepřátel se zmocnila panika a Hannibal snadno zvítězil. Jakákoliv jednotka, která narazí na svíjející se jedovaté plazy, si dvakrát dobře rozmyslí, jestli chce pochodovat dál!
Katafrakti na velbloudech (Parthská říše): Římský generál Macrinus neproslul jako obzvlášť zkušený bojovník. I kdyby se však roku 217 zúčastnil bitvy u města Nisibis místo něj někdo ostřílenější, těžko odhadnout, zda by dokázal odolat zuřivému náporu parthských katafraktů na velbloudech, kteří opanovali bojiště. Jen málokdo by se nezalekl při pohledu na tyto odvážné jezdce, kteří ve svých pevných, avšak ohebných šupinových zbrojích, najížděli do nepřátelských linií a zemitým pachem svých velbloudů plašili římské koně.
Keltští váleční psi (Icenové, Kantiové, Kaledonci, Demetaové, Dunmonové, Brigantové a Ebdanové): Psi byli vždy využíváni pro hlídání táborů či na průzkumu. Pod vedením zkušených psovodů však dokázali být velice efektivní i na bojišti. Váleční psi byli speciálně šlechtění tak, aby nevnímali hluk a chaos bitevní vřavy. Velice často je využívaly především keltské kmeny v pozdní době železné. Díky své rychlosti a zuřivosti představovali tito psi dokonalé úderné bojovníky, skvěle se hodili také pro stíhání protivníků prchajících z boje.
Žoldáčtí syrští obrnění sloni (Dura, Antiochie, Týros a Palmeira): Indičtí sloni se na Střední východ poprvé dostali roku 305 př. n. l., když Seleucus, jeden z následníků Alexandra Velikého, vtrhl do Indie. V rámci mírové smlouvy mezi seleucidskou dynastií a Maurjovskou říší získal 500 válečných slonů. Seleucidové si byli vědomi potenciálu těchto zvířat, a tak toto stádo postupem času mnohonásobně zvětšili. Váleční sloni představovali důležitou součást seleucidské armády až do doby, kdy je Římané roku 190 př. n. l. porazili u Magnésie. Od té doby měli seleucidové další chov slonů zakázán. 


 


 


© SEGA. Creative Assembly, logo Creative Assembly, Total War, Total War: ROME a logo Total War jsou buď registrované ochranné známky nebo ochranné známky The Creative Assembly Limited. SEGA a logo SEGA jsou buď registrované ochranné známky nebo ochranné známky SEGA Corporation. Všechna práva vyhrazena.

Minimální konfigurace

 
KONFIGURACE BUDE ZADÁNA, AŽ BUDE ZNÁMA OD DISTRIBUTORA HRY.
TOP HRY