Oficiální soundtrack Papetura (FLOEX) na LP

499
Merchandise: Soundtrack
Kód produktu: 38194
 • Již pátý herní soundtrack vydává multiinstrumentalista Tomáš Dvořák aka Floex. Tentokrát pro polskou adventuru Papetura, dlouho očekávaný debut vývojáře Tomasze Ostafina. Papetura Soundtrack přináší devět převážně ambientních neoklasický skladeb, o master se postaral Matouš Godík.
  Součástí 180 gramového vinylu v barvách růžového mramoru jsou také tři velkoformátové tisky s výjevy ze hry.

  Side A
  1. Papetura Intro 2:01
  2. The Light 5:19
  3. Branches 3:39
  4. Hollow 3:34
  5. In Prison 5:24

  Side B
  6. Cave Pond 5:15
  7. The Edge Of Light 3:49
  8. Pape And Tura 4:35
  9. Chambers 2:56

  „Pro každý takový projekt se vždy snažím vytvořit vlastní zvukový hudební vesmír. Hudba v
  Papetuře je záměrně čistší, blíže k současnému neoklasickému zvuku. Zjednodušeně bychom mohli říct, že jsem si střihnul jednoduchý soundtrack na bázi piana a smyčců. Myslím, že to skvěle sedí na svět Papetury. Souvisí to i s dřevěnou kvalitou různých nástrojů utvářejících zvuk soundtracku. Výborně se propojují s papírovým světem Papetury,“ říká Floex, jenž ke spolupráci na desce přizval violoncelistu Tomáš Jamníka a houslistku Eva Jamníkovou.

  Trvalo šest let než Petums, tedy Tomasz Ostafin, vdechl hrou o postavách Papeho a Tury, a jejich boji s příšerami, život světu z lepidla a papíru. Hudba odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

  Sám Floex zná Papeturu zpaměti nejen po hudební stránce: „Hru, do které skládáte hudbu, si
  musíte zahrát mnohokrát, desetkrát, stokrát. Musí se vyladit všechny možnosti toho, co  bude hráč dělat. Možná to není hraní v klasickém smyslu slova, ale rozhodně to není oddělený proces. U Papetury byla situace trochu složitější vzhledem k ručnímu procesu výroby adventury, nicméně testovat a zkoušet se muselo stále a dokola.“

  Ačkoliv má Dvořák bohaté zkušenosti s komponováním soundtracků pro studio Amanita Design (Samorost, Machinarium, Pilgrims), všechny vyšly u českého vydavatelství Minority Records, stejně jako hudební doprovod her Botanicula či Chuchel. Papetura se však liší v žánrovém rozpětí i volbou instrumentů.

  Oficiální soundtrack Papetura (FLOEX) na LP
  ost Papetura
  Papetura Soundtrack
  floex
 • Diskuze dočasně vypnuta

  Své dotazy k objednávkám prosím směřujte na email xzone@xzone.cz. Děkujeme.

  Komentáře (0)

Hodnocení zákazníků (0)
Přidat hodnocení

Buďte první a dejte vědět ostatním, jak se vám líbí Oficiální soundtrack Papetura (FLOEX) na LP!

Sledujte nás na instagramu