Jeden prsten vládne všem MTG hráčům
Co nás čeká v edici Lord of the Rings: Tales of the Middle Earth?

29. 5. 2023 10:00
Poslední léta je v kurzu míchat do sebe značky jednotlivých univers. Ukázali nám to tací velikáni jako třeba Fortnite (Epic Games), který už má za sebou v herní i komiksové sféře několik spoluprací s giganty jako Marvel a DC, nebo seriály Simpsonovi a Griffinovi (Family Guy).


Když pak před dvěma lety přišli Wizards of the Coast s nápadem rozšířit lore světa Magic: The Gathering o „Universes Beyond“, komunita hráčů tento nápad přijala spíš vlažně. Přeci jen, Magic už má velice rozsáhlý lore plný krásných zákoutí a příběhů a není třeba jej dále tříštit. Společně s ohlášením pak byly oznámeny rovnou dvě světoznámé značky, které dostanou karetní podobu – Warhammer 40k a právě Pán prstenů. První zmiňovaný se na podzim roku 2022 přihnal s balíčky plnými známých armád a dodnes rozhodně nehraje druhé housle. Citlivě zvolený design tohoto světa byl elegantně přenesen do magicové podoby a hráči jej přijali za svůj poměrně rychle.
 
Nyní se o stejný krok pokouší legendární Pán prstenů, který probudil zájem o fantasy žánr u milionů fanoušků. Tolkienův svět nabízí bohaté příběhy i krásné ilustrace. A právě prostřednictvím nadcházející edice se Magic: The Gathering snaží obojí spojit ve funkční herní sadu, doplňující více než stovku stávajících. V Tales of the Middle-Earth tak můžeme nalézt známé postavy, lokace i proběhlé události.
 
Postupně se odhalují karty, které budeme na herním poli Magicu brzy vídat dnes a denně. Co by to bylo za Pána prstenů, kdyby prim v herních mechanikách nehrál samotný Jeden Prsten. Ten poskytuje velkou moc jeho nositeli. Čím více jej láká, tím více odměňuje toho, kdo ho má pod kontrolou. Někteří hráči si oprávněně stěžují, že samotné používání Prstenu nemá žádnou nevýhodu. Designéři však proklamují, že efekty Prstenu spíše podněcují protihráče k tomu, aby se jeho nositele zbavili dřív, než je stihne zlikvidovat. Rovněž je set doplněn o karty, které dokáží vyhrát hru, pokud vás Prsten „pokoušel“ již čtyřikrát. Buď jak buď, nakolik efekt Prstenu hru přímo ovlivní bude možno posoudit až přímo při hraní.
 
ZNÁMÉ TVÁŘE V KARETNÍ PODOBĚ
Nebyl by to svět Středozemě, kdybychom v něm nepotkali ikonické postavy z knih a filmů. Mnoho z nich najdeme na oznámených ilustracích, některé z nich rovnou v několika podobách a formách. Pojďme se na některé z nich mrknout:
Jeden Prsten bude představen nejen v podobě mechaniky. Jako karta nabízí moc ve formě karetní výhody za cenu vlastních životů.

Temný pán Sauron vezme do konce kola bytost soupeře pod svoji kontrolu. Ve formě Necromancera pak umí oživit své padlé.


Čarodějové Gandalf s Radagastem budou hrát prim na vaší straně bojiště.Samvěda Křepelku můžeme zase využít jako zachránce nebo partnera při pořádných hodech.Opomenuty nezůstanou ani známé lokace. První ukázky přináší Kraj či Horu Osudu.V neposlední řadě musíme zmínit i limitované číslované verze karet, které proletěly všemi světoznámými herními médii. Když se na vás při rozbalování usměje štěstěna, můžete odejít s opravdu zajímavou odměnou. Pokud odhlédneme od statisticky nemožného 001/001 Jednoho Prstenu, v balíčcích se ukrývá i dalších 1 900 prstenů ve formě toho magicového nejznámějšího – Sol Ringu. Číslované, speciálně ilustrované karty si pohrávají s předlohou a v edici tak čeká 300 elfských, 700 trpasličích a 900 lidských prstenů. A to už je relativně vyšší pravděpodobnost na získání karty v hodnotě několika desetitisíců korun.Tři sta pro krále elfů pod nebem,
Sedm set vládcům trpaslíků v síních z kamene,
Devět set mužům: každý je k smrti odsouzen,
Jeden pro Temného pána, jenž dlí na trůně.

 
JE Z ČEHO VYBÍRAT
Sběratelský potenciál této sady je ohromný. Každý box bude mít „středozemní“ adaptaci už existující karty, a to v novém artworku s podtitulem Realms and Relics. Těšit se tedy můžeme třeba na The Party Tree (The Great Henge), Bridge of Khazad-dûm (Ensnaring Bridge) nebo Valley of Gorgoroth (Wasteland).

Opomenout by se ale neměl ani potenciál herní. Pro ty, kdo jsou ve světě Magicu nováčci, je ideální chystaný Starter Kit, který v několika jednoduchých krocích hraní osvětlí. Pro ostřílené hráče budou k dispozici pestrá nabídka:
 
Boostery najdeme v klasické kombinaci, Draft a Jumpstart na hraní, Set a Collector na radost z rozbalování. Těšit se můžeme i na předpřipravené balíčky v nejhranějším formátu Commander. Už teď známe názvy balíků, a tak můžeme lehce hádat, co nás asi čeká. Riders of Rohan, Food and Fellowship, Elven Council a The Hosts of Mordor budou všechny obsahovat plnohodnotné balíčky, které stačí obalit a zamíchat.
 
Chybět nebudou ani dárkové kousky v podobě Bundle a Gift Bundle, kde na obdarovaného kromě klasických Boosterů čeká i kostička, karty zemí, alternative-art karty a kartonová krabička.


 
PŘIJĎTE SI K NÁM ZAHRÁT
Vydání této sady je velkou událostí pro všechny fanoušky fantasy a po celém Česku se budou setkávat herní skupiny, aby si zahrály a prozkoumaly sadu Lord of the Rings: Tales of the Middle-Earth. Pokud byste měli zájem s námi něco takového zažít, sledujte naše sociální sítě a přidejte se do Discord kanálu našeho MTG Herního klubu v Brně.

16. června edice vychází a hned den na to, 17. června, proběhne Pre-release event této sady u nás na prodejně v Brně (Palackého třída 177/50). A možná přijde i čaroděj!