Nachystejte své úspory, Masters edice roku 2023 je tady!
Reprinty pro vás, pro vašeho kamaráda i pro vaši mámu.

31.7.2023

Je to už více než rok, co Wizardi vydali poslední Masters sadu. Tehdy se jednalo o Double Masters 2022, která přinesla mnoho zajímavých reprintů a provětrala peněženky nespočtu hráčů. S novou edicí Commander Masters se můžeme těšit na reprinty těch nejsilnějších karet z nejoblíbenějšího formátu EDH, o které by si měl každý magickář rozšířit svou kartičkovou sbírku. Oproti loňsku tu máme pár změn. Kromě draft a collector boosterů se v této sadě na pulty dostanou i set boostery a nově i čtyři předkonstruované balíčky. Normálně by se nejednalo o nic neobvyklého, ale poprvé v historii MTG vychází bezbarvý balíček, který nese název Eldrazi Unbound a díky tomu se můžete těšit na monstrózní bytosti ze světa Magicu. 

REPRINTY
V současné době, kdy vychází nová edice a zároveň startuje spoiler season další, je jasné, že Wizardi musí často sahat po reprintu dražších karet, aby udělali sadu zajímavou napříč celým hráčským osazenstvem. Bohužel tento krok jde ruku v ruce s tím, že tato vysoká frekvence vydávání reprintu rozzuří letité sběratele karet, kteří si své nejlepší kousky střeží doma v šuplíku. Nabízí se otázka, zda mají stále čím překvapit, anebo jestli už všechny své trumfy odhalili. Pokud jste se dosud těšili na tuto edici, tak můžete i nadále, jelikož card list se zde opravdu povedl. V tomto širokém listu reprintů si vybere opravdu každý. Vypíchli jsme pár opravdu esenciálních karet, které by vám neměly uniknout.

Cyklus instantů bez placení many
Dlouho očekávaný reprint instant spellů, které původně vyšly v precon balíčcích tehdy standardové edice Ikoria: Lair of Behemoth v roce 2020. Tyto karty jsou zcela výjimečné v tom, že pokud kontrolujete na bojišti svého commandera, instanty můžete zahrát bez placení jejich mana costu. Kdo by nechtěl zdarma vycountrovat spell, nebo dát svým bytostem nezničitelnost, že?

Medailony
Artefakty, které jsou základem všech jednobarevných balíčků. Medailony vyšly původně v edici Tempest v roce 1997 a jejich reprint proběhl v roce 2014 v edici Commander. O devět let později jsme se konečně dočkali a nyní budou mít i nově příchozí hráči možnost si tyto skvělé zlevňující artefakty pořídit.

 

TO NEJLEPŠÍ
Vybrat nejlepší karty z této edice byl opravdu nelehký úkol. Každý do svých balíčků a sbírky potřebuje něco jiného. Zaručeným vítězem celé edice je ale reprint Jeweled Lotus, který dříve vyšel v prvních Commander Legends. Těsně v závěsu je sorcery Capture of Jingzhou, které poprvé vyšlo v roce 1997, zde nemálo modrých mágů zajásalo. Tento spell jim sice dodá více herních kol, ale sníží řady jejich přátel. Náš pomyslný trojlístek uzavírá samotný král dračích tribalu duhový The Ur-Dragon. Ten díky své Eminence abilitě umožňuje dřívější vzlet menších draků a jeho následný vstup na bojiště většinou hru ukončí.


Jeweled Lotus | Capture of Jingzhou | The Ur-Dragon


PŘEDPŘIPRAVENÉ BALÍČKY
Jak tomu bylo v minulosti, i tyto balíčky vždy obsahují 10 zcela nových karet a 90 reprintů. Každý má nového face i second commandera. Kromě karet v nich naleznete i collector booster sample, což je ochutnávka na nejvíce prémiový produkt, kteří Wizardi nabízí. Není tu však kompletní, obsahuje pouze dvě karty, které by vás měly dostatečně navnadit si pořídit collector plnohodnotný.

Sliver Swarm

Jak název napovídá, celý tento precon se točí okolo Sliverů, kteří se řadí mezi nejsilnější tribaly celého MTG. Tyto bytosti fungují jako hive, kdy každý sliver má svoji danou funkci a zdokonaluje tak své ostatní kumpány a přidává jim na síle. Face commander pro tento precon je Sliver Gravemother, která dokáže přivést vaše slivery zpět k životu a umožnit tak zasadit rozhodující úder oponentům.
Koupit

Planeswalker Party

V minulosti se Wizzardi i samotná komunita snažila o různé podoby Superfriends, ale nikdy to nebylo úplně ono. Nyní je konečně celý balíček postavený okolo synergie Planeswalkerů. Jeskai je zajímavá barevná kombinace pro toto téma. V čele jako face commander stojí Commodore Guff, který kromě tematického zasazení posílí všechny ostatní Planeswalkery a dokáže doplnit vaši ruku novými kartami s následným zraněním nepřátel.
Koupit

Enduring Enchantments

V barevné kombinaci Abzan se dají silní commandeři spočítat na prstech jedné ruky. Je tedy velmi důležité, že tyto řady navýší velmi zajímavý commander Anikthea, Hand of Erebos, která z vašich zničených očarování dokáže vytvořit zombie tokeny a znepříjemnit tak plány všech ostatních hráčů u stolu.
Koupit

Eldrazi Unbound

Při oznámení vzbudil tento balíček největší očekávání, protože se jedná o první bezbarvý předkonstruovaný commander balíček v historii MTG. I po celé spoiler season se Eldrazi Unbound řadí mezi to nejlepší z celé čtyřky. Není se čemu divit, eldrazi patří mezi ty nejsilnější bytosti, které se ve světě Magic vyskytují, jejich devastující síla ale přichází i s velkou daní v podobě vysokých mana costů. Face commander pro tento balíček je Zhulodok, Void Gorger, který se svými staty řadí k slabším eldrazi, avšak jeho abilita cascade, cascade pro bytosti s mana costem 7 a více je naprosto šílená a může lehce změnit průběh hry ve váš prospěch.
Koupit

Ke každému precon balíčku už je dostupný také decklist. Všechny si tady můžete prohlédnout.

ART

Etched foil – Purphoros, God of the Forge

Borderless – Sol Ring

Borderless (Profile) – Mikaeus, the Unhallowed

Kromě tradičního provedení a foil verzí v této edici nalezneme další více prémiové provedení vybraných karet. Jako první za zmínku stojí tzv. etched foil, který byl poprvé představen v Commander Legends. Jedná se o speciální verzi foil provedení, kde foilová úprava není po povrchu celé karty a ve světle vykazuje zrnité odlesky. Provedení borderless nalezneme v každé edici, zde však u vybraných karet zašli umělci o něco dále, jelikož arty zasahují i do textu a rámečků. Celkově to dodává kartě jedinečný vzhled a dozajista také zvedne celkovou cenu pro svoji sběratelskou hodnotu. Trojlístek uzavírá borderless (profile) provedení, které je pro tuto edici zcela unikátní. Postavy jsou vždy vyobrazeny z profilu a pozadí je vždy znázorněno v jedné barvě.

Všechny produkty z edice Commander Masters si u nás můžete zakoupit.

PŘIJĎTE SI K NÁM ZAHRÁT
Rádi byste se zúčastnili draftu této master edice? Sledujte naše sociální sítě a přidejte se do Discord kanálu MTG Herního klubu v Brně. Edice vychází už 4. 8. a dva dny na to, 6. srpna, proběhne event Commander Masters Launch Party u nás na prodejně v Brně (Palackého třída 177/50).