Bylo, nebylo. Za sedmero horami a sedmero řekami leží pláň Eldraine
Připravte se na pohádkové příběhy jak z pera Bratří Grimmů

28. 8. 2023 18:00

Wilds of Eldraine je 97. edice, která rozšíří sběratelskou karetní hru Magic the Gathering. Navazuje na úspěšný Throne of Eldraine z roku 2019. Hráči se opět mohou těšit na hutné fantasy, krásné artworky a frame úpravy, jak tomu bylo v minulosti.

Žili šťastně až…?

Král je mrtev, ať žije král. V této pohádce to bohužel není tak jednoduché. Kenrith král, který padl při phyrexianské invazi spolu se svou ženou, zanechal trůn zranitelný. Tohoto zmatku využili Talion spolu s čarodějnicí Eriette a jejími sestrami Agathou a Hyldou. Byli to právě oni, kdo na pláň Eldraine uvrhl kletbu nekonečného snění.

Jejich temné plány se snaží potlačit dvojčata Rowan a Will, každý však svým vlastním způsobem. Zatímco Will pozvedl meč svého otce a snaží se jít v jeho stopách, Rowan se jakožto zkušená čarodějka ze školy Strixhaven vydala na scestí a věří, že získá ultimátní moc, která dokáže vrátit vše do původní podoby. Do toho všeho zmatku na Eldraine přichází sférochůdce Ashiok, který hodlá těžit z onoho chaosu a věčného snění.

Může mít tento příběh šťastný konec?

Mechaniky

Set obsahuje klasicky jak nové mechaniky (Bargain, Role Token, Celebration), tak i starší z dřívějších edic (Adventure).

Bargain

Mechanika, která vám při zahrání spellu dá možnost obětovat artefakt, očarování anebo token současně při zahrání. Výsledkem je posílená abilita dané karty.

Role Token

Očarování jsou v poslední době na vzestupu, důkazem toho je tato nová mechanika, která vytváří jejich tokeny. Každé očarování přidává jinou abilitu, je však důležité podotknout, že hráč může na jedné bytosti vždy kontrolovat jeden typ daného očarování.

Cursed: Očarovaná bytost má základní sílu a obranu 1/1
Monster: Očarovaná bytost získá +1/+1 a trample
Royal: Očarovaná bytost získá +1/+1 a ward 1
Sorcerer: Očarovaná bytost získá  +1/+1 a kdykoliv tato bytost útočí, udělej scry 1
Wicked: Očarovaná bytost získá +1/+1 a kdykoliv je toto očarování ze hry přesunuto do hrobu, každý oponent ztratí 1 život
Young Hero: Kdykoliv očarovaná bytost útočí a její obrana je 3 nebo menší, získá +1/+1 counter 
Virtuous: Očarovaná bytost získá +1/+1 za každé očarování, které hráč kontroluje

Adventure

Původní mechanika z Throne of Eldraine, kde si hráč zvolí zda zahraje originální permanent za jeho manacost, a nebo využije mechaniku adventures, která po vyhodnocení přesune kartu do exilu, kde hráč následně může zahrát její druhou část. 

Celebration

Pokud hráč splní podmínku zahrání dvou nonland permanentů v kole, kdy daná bytost útočí, útočící získá touto mechanikou posílení.

Co vše v této edici nalezneme? 

Jak je tomu v poslední době zvykem, nová standardová sada obsahuje všechny produkty, Najdeme zde draft boostery, set boostery, collector boostery, jak po kuse, tak v boxu. Dále má edice bundle a dva commander precony.

Tenhle set dělá atraktivní i Enchantment Tales, masterpiece edice, navazující na Mystical Archive setu Strixhaven: School of Mages z roku 2021. Ten představil speciální karty, které bylo možné najít pouze v set a collector boosterech. Ve Wilds of Eldraine je bude možné najít i v draft boosterech.

Sběratele by mohla zaujmout speciální foilová úprava tzv. confetti foil, který bude v této sadě poprvé představen. Zmiňované karty v masterpiece edici Enchantment Tales mají oproti standardnímu stylu svůj art zcela jedinečný, navíc zde můžete najít i jejich anime verzi.

Rhystic Study (Anime - Confetti Foil) | Sneak Attack (Anime) | Doubling Season

 

To nejlepší z nových, ale i reprintovaných karet

Wilds of Eldraine bude patřit rozhodně k těm lepším edicím, obsahuje karty, které jsou velmi zajímavé pro formát Commander a navíc jsou v nových stylových provedeních. Nové mechaniky, výše zmíněný mechanika Bargain bude pro mnoho balíčků vylepšený Kicker a každý Enchantment balíček ocení dozajista novou možnost Role Tokenů.

Ze zajímavých nových karet bych rád vypíchl například Beseech the Mirror a Moonshaker Cavalry. Pokud bych se měl zaměřit na Enchantment Tales, tak by se jednalo o Aggravated Assault nebo třeba Necropotence. Karet, co by stály za zmínku, je ale nespočet a rozhodně doporučuji si projít spoiler edice. Dle mého si každý hráč najde nějaké, které se mu budou do jeho sbírky hodit.

Wilds of Eldraine - Beseech the Mirror | Moonshaker Cavalry

Enchantment Tales - Aggravated Assault | Necropotence

Předpřipravené balíčky

V této edici najdeme překvapivě pouze dva předpřipravené balíčky. Balíčky na které se hráči mohou těšit jsou černo-modrý (Dimir) balíček s názvem Fae Dominion a bílo-zelený (Selesnya) Virtue and Valor. Oproti předešlé edici Commander Masters jsou o polovinu levnější a taktéž obsahují 10 zcela nových karet a collector booster sample, který tvoří 2 karty z collector boosteru.

Fae Dominion

Modro – černý (Dimir) balíček, točící se okolo tribalu víl. Jako face commander zde je Tegwyll, Duke of Splendor, kteří stojí 1 MČ. Jedná se o 2/3 legendární bytost Faerie Noble s flying a deathtouch. Ostatním vílám přidává +1/+1, a pokud jiná víla, kterou hráč kontroluje, zemře, tak si lízne jednu kartu a ztratí 1 život.

Koupit


Virtue and Valor

Bílo – zelený (Selesnya) balíček, zaměřený na očarování a role tokeny. Jako face commander se představí Ellivere of the Wild Court, která stojí 2 ZB. Jedná se o legendární bytost Human Knight, která při vstupu na bojiště nebo útoku vytváří Virtuous Role token. Ten očaruje jinou útočící bytost (očarované bytosti získají +1/+1 za každé očarování, které hráč kontroluje). Pokud očarovaná bytost, kterou hráč kontroluje, udělí hráči zranění, tak si majitel bytosti lízne kartu.

Koupit


Všechny produkty z edice Wilds of Eldraine si u nás můžete zakoupit.

Přijďte si k nám zahrát!

Rádi byste se zúčastnili prerelease eventu této nové edice? Sledujte naše sociální sítě a přidejte se do Discord kanálu MTG Herního klubu v Brně. Edice vychází už 8. 9. a prerelease event Wilds of Eldraine proběhne 2. září ve formátu Two-Headed Giant Sealed u nás na prodejně v Brně (Palackého třída 177/50).