Shadows of the Galaxy - představení druhé edice Star Wars: Unlimited
Na co se můžeme těšit v druhé edici nováčka ve světe karetních her?

10.4.2024
Karetní hra Star Wars: Unlimited letos rozbouřila kartičkový trh a okamžitě si našla celou řadu hráčů a nadšených sběratelů po celém světě. Na naší brněnské Xzone prodejně jsme také založili SWU klub, kde se začínají scházet hráči na první turnaje i seznámení se hrou. Tak se někdy stavte mrknout. Úspěšná první sada zažehla jiskru v edici Spark of Rebellion. Nyní je čas podívat se blíže do stínů...

Představujeme druhou edici Shadows of the Galaxy
Tato sada se vzdaluje od konfliktu mezi Galaktickým impériem a Povstaleckou aliancí a místo toho se soustředí na Vnější okraj (Outer Rim). Velkou roli zde dostávají Lovci odměn, a to natolik zásadní, že byla do hry přidána zcela nová mechanika "bounty". Nové mechaniky jsou v téhle sadě vlastně rovnou tři. Na dvě z nich se teď v článku mrkneme a popíšeme si co přináší.Stejně jako v případě Spark of Rebellion bude i tato sada uvedena na trh se startovním balíčkem pro dva hráče, který obsahuje dvojici předpřipravených balíčků nachystaných rovnou k hraní. Tentokrát jsou v těchto balíčcích jako vůdci Moff Gideon a Mandalorian. Pojďme se na tyto dva úhlavní nepřátele podívat a zjistit, co nám jejich rozdílné herní styly nabídnou.Moff Gideon
Tento hrozivý velitel přichází s předpřipraveným deckem Vigilance a Command a jeho hlavním cílem je zahltit soupeřovy jednotky. Jeho schopnost posiluje jeho jednotky, které stojí 3 nebo méně, a když je nasazen na straně svých jednotek, tytéž jednotky získávají také Overwhelm. To dobře synergizuje s jednotkami, jako je Phase-III Dark Trooper, jehož cena je dostatečně nízká na to, aby mohl těžit z Gideonova posílení, a zároveň má schopnost se dále posilovat. Pokud soupeř začne vylepšovat některou ze svých jednotek, můžete ji pomocí Calculated Lethality vyřadit a zároveň poskytnout Dark Trooperovi další Experience tokeny. Jakmile se vám pak podaří nashromáždit dostatek zdrojů, můžete nasadit Gideon’s Light Cruiser a zdarma přivést padlého Dark Troopera zpět.
Mandalorian
Na druhé straně máme Mandaloriana, jehož předpřipravený deck obsahuje aspekty Cunning a Vigilance. Mandalorianova schopnost umožňuje vyčerpat nepřátelskou jednotku, když zahrajete upgrade, což se dobře kombinuje se zbytkem jeho balíčku. Mandalorianovu schopnost můžete například použít k vyčerpání jednotky, na kterou zahrajete vylepšení jako je Wanted. Tato karta dává připojené jednotce Bounty, a ta slouží jako odměna pro soupeře za její poražení nebo "zajmutí". Zajímání jednotek je formou dočasného odstranění - zajatá jednotka ztrácí všechna svá vylepšení a je umístěna lícem dolů pod jednotku, která ji zajala ("hlídající jednotka"). Když hlídající jednotka opustí hru (z jakéhokoli důvodu), zajatá jednotka je "zachráněna" a vyčerpaná se vrací do hry pod kontrolu svého majitele. To se nepovažuje za zahrání, a proto se nespustí žádná schopnost When Played.

Pro zajmutí jednotky musíte nejdříve zahrát správnou kartu. Můžete například zahrát kartu Wanted na nepřátelskou jednotku, vyčerpat ji schopností Mandaloriana, pak Manda nasadit a vybavit ho The Mandalorian’s Rifle, abyste se zmocnili právě vyčerpané jednotky. Protože jste jednotku zajali, získáte její Bounty, což vám umožní připravit dvě suroviny, které pak můžete použít k zaplacení Razor Crest a získat zpět vylepšení Wanted. Případně můžete místo toho použít zdroje na zahrání karty Grogu. To vám dá ještě více možností, jak vyčerpat nepřátele.
S více než 250 novými kartami a třemi zbrusu novými mechanikami se Shadows of the Galaxy jistě postará o to, aby Star Wars: Unlimited pokračovalo v nastoleném  úspěšném tempu.