5 tipů jak vyzdobit dětský pokoj oblíbenými hrdiny
Jak snadno a rychle přetvořit dětský pokoj na království jejich oblíbených hrdinů – inspirujte se našimi tipy!

25.6.2024
Hledáte inspiraci, jak oživit pokojíček a zároveň potěšit vaše děti? Přinášíme vám 5 tipů, jak vykouzlit z dětských pokojů kouzelné místo plné oblíbených hrdinů a příběhů, které budou vaše děti milovat.

1. Plyšáci, ti nejlepší přátelé
Hit (nejen) dětských pokojíčků určitě nemusíme představovat a určitě už se u vás nějací zabydleli. Věděli jste ale, že svoje plyšové podoby mají i někteří Pokémoni, Spider-Man, Harry Potter a své zástupce mezi měkoučkými mazlíky má i Minecraft? A už jste viděli aktuální plyšový hit Squishmallow? Vyskládaní plyšáci v čele postele nejen krásně ozdobí, ale také pomohou statečně zahnat noční můry. V batůžku se pak pak vydají prakticky kamkoliv a poskytnou doprovod do školy, školky, na výlet k babičce a pomůžou překonat třeba i návštěvu zubaře. V našem seznamu tihle hebcí oblíbenci proto rozhodně nemůžou chybět.2. Figurky pro malé sběratele
Pokud vaši potomci došli do fáze, ve které považují plyšáky za příliš dětinské, ale přece jen by rádi obsadili poličky, parapety nebo prázdná místa v knihovnách svými hrdiny, poohlídněte se po figurkách. Mezi stylizovanými Funko POPkami najdete prakticky kteroukoliv postavu ze světa Marvelu, Hvězdných válek nebo Disney, mrkněte sami. POPky jsou oblíbeným doplňkem i v knihovnách nadšených čtenářů a čtenářek, najdete je i v herních koutcích. A pokud jste mezi nimi našli svého nejoblíbenějšího hrdinu, nestyďte se ho pořídit třeba na pracovní stůl. Sbírání těchhle zábavných figurek propadají i dospělí.3. Lampičky do každého koutku
Přes den sice skříň i židle vypadají jako neškodný kus nábytku, ale v noci se nepochopitelně mění do podivných stínů ve tvaru různých příšer. Pokud je někdy před usnutím potřeba nechat svítit alespoň malinkatou lampičku, do služeb můžete povolat superhrdiny, kteří hravě zaženou všechny podivné stínové obludy. Všichni děsiví strašáci už vyklidili pole a bylo by spíš potřeba světlo na čtení nebo dotvoření atmosféry herního koutku? Pro mezihvězdná dobrodružství doporučujeme kouzelného Grogu, mezi tipy nemůže chybět ani povedený Stitch. Minecrafťákům zase by mohla padnout do noty mimořádně roztomilá liška, panda nebo axolotl.


 
4. Polštáře a povlečení pro pohádkové sny

Chtěli by vaše děti nějakou změnu v pokojíčku, ale přestavění nábytku ani malování není na programu dne? Vyřádit se můžou s nejrůznějšími polštáři a povlečeními, jejichž pravidelná výměna zajistí proměnu během několika minut. Do říše snů se mohou nechat doprovázet oblíbenými Pokémony nebo Disney hrdiny, odrostlejší pak ocení povlečení s motivy Harry Pottera, Batmana nebo mangy a anime. A pokud hledáte spíš něco na zachumlání k pohádkám nebo bingewatchingu seriálů, doporučíme vám kouzelné deky s motivy filmů legendárního studia Ghibli.5. Dřevěné stavebnice pro radost ze skládání i potěchu oka
Zapojit děti do výroby vlastních dekorací je skvělý nápad a také činnost, při které s těmi menšími staviteli strávíte společný čas. Ke kreslení obrázků nebo skládaní puzzlí můžete přidat i stavění krásných dřevěných skládaček od Robotime. Jejich skládání navíc skvěle podpoří kreativitu a jemnou motoriku vašich dětí. Vybírat můžete mezi zvířátky, hudebními nástroji, dopravními prostředky, ale i složitějšími kousky, co často přináší i něco navíc. Promítačka po složení promítne i vlastnoručně vytvořený film, v mechanické dráze můžete nekonečně prohánět kuličky, hrací skříňka vám přehraje různé melodie a zarážky do knihovny kouzelně rozzáří každou knihovničku. A pokud má vaše rodinka už něco nastavěno, pustit se můžete i do funkčního pinballu, který vás bude bavit ještě dlouho po složení.

 

Inspiroval vás některý náš tip? Dejte nám vědět na našich sociálních sítích anebo se rovnou pochlubte obrázkem vybrané dekorace.

A pokud byste chtěli s výběrem i čímkoliv dalším poradit, napište nám na xzone@xzone.cz nebo pošlete zprávu na Facebook. Případně se stavte na jednu z našich prodejen v PrazeBrně a Ostravě, kde vám rádi poradí naši zkušení kolegové a kolegyně.

Na našem YouTube pak najdete videa představující deskovky a další sběratelské předměty pro fanoušky všech světů. Sledovat nás můžete i na FacebookuInstagramuX nebo Tiktoku.