Zascrolluj nahoru
Email  xzone@xzone.cz   Telefon 415 652 090 (8:00 - 16:00)

RECENZE: Dishonored: Death of the Outsider

Líbí se vám tato hra či vás zklamala? Dejte o vašich názorech na ní vědět ostatním hráčům. Stačí výstižně vyplnit klady, zápory a celkové hodnocení.

Seřadit podle:

DataProcent

Magistr  2019-08-04 18:57:14**********95%

Klady:

Myslím, že první věc, která by měla být v této kolonce zmíněna, je do detailu propracovaný level design a to proto, že se jedná o prvek, který tuto hru vlastně vytváří a díky němu je tak úžasná. Platí zde sice v zásadě to, co v předchozích dílech, ale toto DLC splňuje ty největší požadavky na jedničku. Každá z 5 misí nabízí možnost unikátního průchodu a právě díky tomu vyhovuje tato hra různým hráčům - jak těm hardcorovějším, kteří neustále načítají uložené pozice v honbě za lepším výsledkem, ale ve stejné míře i těm, kteří upřednostňují přímočařejší akci. Kdybych měl z této doslova plejády skvělých nápadů něco vypíchnout, byla by to určitě třetí mise z názvem The Bank Job - které vývojářské studio by se dnes namáhalo vytvořit po celé mapě různé menší nápovědy, po jejichž složení získáte sadu čísel, které ve správném pořadí tvoři Fibonacciho posloupnost vedoucí k otevření sejfu?

Dále za zmínku patří i rozsáhlá sada schopností, které může Bilie při průchodu hrou využívat. Osobně se mi tento set zamlouval dokonce ještě více než v základní hře. Kromě klasické schopnosti teleportace, kterou už známe z her předchozích, zde přibyly další dvě nové magické dovednosti a to nemluvě o rozsáhlém arzenálu min, výbušnin, šipek apod.

Velmi pozitivně musím hodnotit i zasazení, ve hře se totiž kromě nových neotřelých lokací objevují i staré, které hráči připomínají jeho průchod kmenovou hru tohoto DLC.

Příběh a postavy samozřejmě nezaostávají za standardy pro sérii Dishonored. Jak Billie, tak Daud, Outsider jsou všechno postavy, se kterými je hráč schopen se sžít, přemýšlet nad nimi, zajímat se o jejich osud a cestu. Jejich volba pak potěší speciálně skalní fanoušky série, protože jejich příběh je přímo spjat s událostmi jak v obou hlavních dílech Dishonored, tak i v DLC The Knife of Dunwall.

Dalším kladem je i poměrně dlouhá hrací doba. Osobně jsem na střední obtížnost strávil ve hře 18 hodin, což vzhledem k cenovce třiceti dolarů na službě Steam není vůbec málo.

Zápory:

Nenašel jsem ve hře žádné, snad kromě trochu přímočařejšího příběhu, než bych požadoval. V zásadě totiž do světa Dishonored nepřináší žádný nový prvek, pouze staví na příběhu již známých postav. Na druhou stranu se ale přece jen jedná o DLC, které i kvůli své ceně nemůže a ani nemá ambice být nijak příběhově košaté.

Celkové hodnocení:

Dishonored: Death of The Outsider určitě doporučuji všem fanouškům stealth žánru počítačových her, ať už hráli či nehráli předchozí díly série. Pokud tomuto typu her holdujete, tak určitě tento titul nesmíte minout, představuje totiž naprostou špičku ve svém oboru. Je velká škoda, že toto DLC je pravděpodobně i jakousi závětí této značky, vzhledem k celkovému množství prodaných kusů, které určitě nedostálo očekáváním ze strany vývojářů a distributorů. Zdá se, že tento žánr videoher postupně vymírá, ale snad se v budoucnu mezi mnohými Battle Royale tituly dočkáme, když už ne dalšího pokračování série Dishonored, tak alespoň jejího duchovního nástupce.Pjetro  2019-02-08 11:32:32**********80%

Klady:

Atmosféra
Stealth nebo akční přístup na hru
Unikátní schopnosti
Příběh skvělý
možnost se rozhodnout
propracované lokace

Zápory:

Pro mě osobně nebyla hra příliš záživná

Celkové hodnocení:

Skvělá hra, kteríá bohužel nebyla podle mého gusta :( (můj osobní problém)hunt  2017-09-25 19:07:59**********92%

Klady:

atmosféra
nové schopnosti
vedlejší mise
zpracování
stealth přístup
optimalizace

Zápory:

žádné

Celkové hodnocení:

Skvělé rozšíření!inhumate  2017-09-25 18:23:59**********98%

Klady:

fantastický level design
hratelnost
automatické dobíjení energie
Billie Lurková jako hlavní charakter
schopnosti

Zápory:

přímočarý příběh

Celkové hodnocení:

povinnost pro fanoušky DishonoredFaPaS  2017-09-17 12:25:43**********100%

Klady:

Schopnosti - tři, ale každá unikátní a výborná. V mnohých ohledech i lepší, než v druhém díle.
Vizuál - v některých částech autoři opět perlí s nápady, procházíte se po temné Karnace a máte pocit, že opravdu žije
Nápady - Co mise, to unikát. Spousty možností, nápadití nepřátelé a už na střední obtížnost velmi pozorní a inteligentní
Příběh - Setkání se starými postavami, uzavření jednoho příběhu
Kontrakty - na každou misi dostanete 2 - 4 vedlejší úkoly, které můžete plnit. Nečekejte ale že vám hra ukáže kam jít a co dělat. Cíle musíte najít a eliminovat, což je na stealth aby vás nikdo neviděl opravdu oříšek
Vícero konců - Autoři opět nezklamali a nabídli několik konců podle vašeho průchodu hrou.

Zápory:

Absolutně nic.

Celkové hodnocení:

Dishonorwed: Death of the Outsider je výborný důkaz toho, že tento svět a jeho autoři mají stále co nabídnout. Unikátní nápady a schopnosti, unikátní prostředí, dobře napsané postavy a tisíce zápisků po světě, který rozšiřují jeho příběh. Nepochybuji o tom, že se jednou dočkáme Dishonored 3. Je to výborná značka a jeho autoři vědí,co dělají. možná jednou...tak tři až čtyři roky to vidim. Opět někam do nového prostředí, třeba do zasněžených končin. Možnosti jsou neomezené a moc by mě mrzelo, kdyby toto DLC bylo to poslední, co uvidíme. Za mě plné hodnocení, protože tohle DLC je masterpeace, který občas překonává i druhý díl.Přejít na stránku:

Počet na stránku:


Nové recenze