Folklore
PS3

(1x)
1 599
Nákupem získáte 64 kreditů
Štítky: Fantasy
 • Folklore je fantasy akční RPG adventure pro PS3 od týmu Game Republic, jež se odehrává v tajemném městečku Doolin, které leží na hranici mezi sny a realitou. Tajemná legenda přivede do městečka dva cizince, dvě cizí postavy – muže Keatse a ženu jménem Ellen. Oba se brzy dozví, že je městečko brána do několika fantastických říší plných duchů, monster a jiných kreatur. Keats se do Doolinu dostane tak, že mu jako redaktorovi třetiřadého okultního plátku zavolá neznámá žena s žádostí o pomoc. Jediné, co však Keats kvůli šumu z rozhovoru pořádně zachytí, je název městečka Doolin. Keats dorazí na místo a zjistí, že ona dívka, která mu volala, je mrtvá. Následuje pak řada podivných událostí, až se nakonec Keats spolu s Ellen vydá na cestu do sedmi odlišných fantaskních říší. Ellen se do Doolinu dostane také docela podivným způsobem. Jako mladá přišla o svoji matku a měla těžké dětství. Naučila se tedy utíkat do snů, pryč od reality. S dospělými lidmi si moc nerozumí, ale za to s dětmi a staršími lidmi ano. No a právě když Ellen cestuje po anglickém venkově a sbírá lidové pověsti, legendy a povídačky, tak ji zastihne dopis od matky, kterou kdysi dávno ztratila. V dopise stojí, že se má ihned vydat do Doolinu, což Ellen udělá a setká se zde s Keatsem. Folklore nabídne celkem 7 tématicky odlišných světů, kde na hráče čekají jiná monstra i jiní duchové, kterých je dohromady více než 100. Hráč je může s pomocí SIXAXIS ovladače připravit o jejich energii, kterou pak používá pro zajímání dalších monster, jež na něj čekají dále ve hře. Energie z nepřátel si udržuje jejich podobu. Hráč pak tyto spirituální pomocníky může vylepšovat a kombinovat do čtyřčlenných útočně-obranných formací, kdy na každé ze čtyř předních tlačítek na ovladači připadá jeden pomocník. Hráč může hrát za Keatse i za Ellen, když jej za každou z postav čeká odlišní příběhová linie i styl boje. Zatímco Keats bojuje přímo na férovku, tak Ellen jedná takticky a snaží se nepřátele lákat do pastí a zbavit se jich nepřímo.
 • Konzole PlayStation 3
 • Přidejte komentář

  Pravidla komentářů

  Dotazy k objednávkám pište na email xzone@xzone.cz, kde vám můžeme odpovědět rychleji :)

  Děkujeme, že s ostatními hráči diskutujete slušně. Vulgární a nevhodné komentáře (např. odkazy na jiné eshopy, příspěvky mimo téma dané hry) jsou automaticky mazány.

  Komentáře (0)

Hodnocení zákazníků (1)
Přidat hodnocení

Folklore je velmi zajímavá hra. Je to spíše taková odpočinková záležitost, souboje nejsou příliš těžké a s trochou snahy za celou hru ani jednou nezemřete. Zřejmě to není taková ta nutnost, co musí mít všichni doma, ale ti, co se do toho pustí a na dlouhé zimní večery se do toho příběhu ponoří... neprohloupí.