Karetní hra Citadela
MERCH

375
Nákupem získáte 15 kreditů
Doporučený věk: Od 12 let
Lokalizace: České titulky, Česká lokalizace
Počet hráčů: 2-7 hráčů
Herní předměty: Desková hra
 • Délka hry: 60 minut
  Hra je kompletně v češtině.

  Citadela je karetní hra určená pro 4-7 hráčů (upravená pravidla umožňují též hru ve dvou či třech). Hráči se snaží postavit své město, a k tomu využívají vybrané postavy, které jim slouží jako loutky. Postav je ve hře osm - mordýř, zloděj, čaroděj, král, kněz, kupec, stavitel a žoldnéř. Hráči si každé kolo z těchto postav jednu vyberou a mohou tak využít její speciální vlastnost. Zvolená postava také určuje pořadí, v jakém přijdou hráči na řadu. Například jako první začíná vždy mordýř a jeho speciální vlastnost je, že některou z dalších postav na toto kolo zcela vyřadí ze hry. Kolo pak uzavírá žoldnéř, jehož speciální dovedností je, že může některé jiné postavě zbořit postavenou stavbu. Kdo hraje v daném kole jakou postavu se však hráči dozvídají až v okamžiku, kdy tato postava přijde na řadu. Díky systému volby postav ovšem hráči do značné míry tuší, kdo si mohl jakou postavu zvolit.
  V každém kole obdrží hráči určitou sumu zlaťáků a/nebo karet se stavbami, které mohou za zlaťáky postavit. Každý hráč může v jednom kole postavit nejvýše jednu stavbu - mimo stavitele, jehož speciální dovednost dovoluje postavit tři stavby za kolo. Hra končí, když se některému z hráčů podaří postavit osm staveb. Vítězem se však stává ten hráč, který za své stavby obdrží nejvíc bodů - jeho stavby mají v součtu nejvyšší hodnotu.
  Kromě postav mohou mít speciální funkce i budovy. Většina budov ve hře pouze odvádí poplatky určité postavě (králi, kupci, knězi nebo žoldnéři) - zvyšuje tak příjmy dotyčného hráče. Několik dražších budov však nabízí i další speciální možnosti. Celkem v balení naleznete 65 nádherně vyvedených karet staveb.

  Charakteristiky:
  Počet hráčů: 2-7 (ideálně pět a více)
  Doporučený věk: od 10 let
 • Přidejte komentář

  Pravidla komentářů

  Dotazy k objednávkám pište na email xzone@xzone.cz, kde vám můžeme odpovědět rychleji :)

  Děkujeme, že s ostatními hráči diskutujete slušně. Vulgární a nevhodné komentáře (např. odkazy na jiné eshopy, příspěvky mimo téma dané hry) jsou automaticky mazány.

  Komentáře (0)

Hodnocení zákazníků (0)
Přidat hodnocení

Buďte první a dejte vědět ostatním, jak se vám líbí Karetní hra Citadela!