5 nejdivnější Star Wars videoher
Galaxie je plná prapodivných her, o kterých jste nikdy nechtěli vědět.

11.4.2023

Svět Hvězdných válek je plný roztodivných světů, zařízení, vesmírných plavidel, nestvůr a také videoher. Za posledních více než 30 let jsme si mohli zahrát spoustu skvělých a nezapomenutelných her. Mezi nimi se ale vyskytuje i několik opravdu divných titulů. A tohle je náš výběr těch opravdu nejdivnějších.

Kinect Star Wars
2012 | Xbox One

Na tuhle hru se spousta z nás snaží zapomenout, ale jakmile jednou uslyšíte
I'm solo, I'm Han Solo, tak už to nejde vzít zpět. Tahle podivnost se udála v předaleké galaxii v roce 2012, když se Xbox snažil prosadit svůj unikátní pohybový senzor Xbox Kinect. Fascinující technologie s sebou ale přinesla více bizarních titulů, než opravdu zajímavých her.

Hra nabídla několik aktivit v nichž jste zběsile mávali rukama, tedy vlastně světelným mečem, uháněli pouští při závodech kluzáků a nebo v podobě Rancora demolovali Tatooine. Ve výsledku to byl vlastně dost unikátní zážitek. Upřímně ale doufáme, že už se nebude opakovat.Star Wars: Jar Jar's Journey Adventure Book
1993 | PC, Mac

Záhy po premiéře Epizody 1 se jeden obyčejný Gungan stal oblíbencem všech fanoušků Hvězdných válek. Není tak překvapením, že jsme se rychle dočkali videohry s Jar Jarem v hlavní roli. Akorát že vůbec! Tahle záležitost byla určena primárně pro děti od čtyř let a vezla se na vlně tehdy populárních výukových CD-ROMů. Jar Jar malé dítko provedl událostmi Skryté hrozby v podobě podivně animovaných interaktivních obrazovek a navždy ho tak poznamenal.


Star Wars Chess
1993 | PC, Sega CD

Jsou to šachy? Jsou to Star Wars? Jsou to Star Wars šachy! A to je všechno. Fakt. Prostě šachy se skinem Hvězdných válek. Vzrušující!


Star Wars: Masters Of Teras Kasi (1997)
1997 | PS1

V roce 1997 se zjevně zdálo jako skvělý nápad udělat bojovku ze světa Star Wars. Kdo by nechtěl jako princezna Leia v bikinách nakopat zadek Darthu Vaderovi, že? Nikdo? Ne? Tak nic. I když za hrou stálo přímo studio LucasArts a s motion capture animacemi pomáhali slovutní mistři z ILM, tak to nakonec nedopadlo. Na PS1 hra sice měla slušnou grafiku, ale díky neustálému pocitu, že běží ve slow-motionu z toho byl neovladatelný kočkopes.


Star Wars: Yoda Stories
1997 | PC, Game Boy Color

Rok 1997 nebyl pro Star Wars videohry moc povedený. Dalším zářezem totiž byla tato extrémně líně provedená adventura. Ve hře jste jako Luke Skywalker plnili náhodně generované mise, které neměly žádnou pojící dějovou linku nebo cíl. Prostě jste splnili pár puzzlíků z ptačího pohledu v primitivní 2D grafice a prostředím z tehdejších Windows. A ne, za Yodu se ve hře nehraje. Jak vás to napadlo? Někdo tvrdí, že Yoda Stories prostě předběhly svoji dobu a šlo o jednu z prvních causel hříček pro krácení dlouhých chvilek v kanclu. Vysoká dobová cenovka, podivná stylizace a vyprávění ze školky se však postaraly o to, že jde o jednu z nejbizarnějších Star Wars her všech dob.Star Wars hry ale nejsou jen různé bizarní a nepovedené kousky z herní minulosti. Už tento měsíc dorazí pokračování fantastické akční adventury Jedi: Fallen Order. Nový díl nese název Star Wars Jedi: Survivor a v hlavní roli se vrací Cal Kestis – jeden z posledních přeživších rozkazu 66, po kterém byli téměř vyhlazeni všichni rytíři Jedi. Hra se odehrává pět let po událostech prvního dílu a z Cala už začíná být zkušený Jedi, který se ladně ohání světelnými meči všeho druhu a ani v použití Síly se nenechá zahanbit.


Spolu s Calem se vrací také roboticky parťák BD-1. A právě tohohle roztomilého kámoše dostanete jen u nás jako dárek v podobě kovového pinu.
Tak si nezapomeňte hru včas předobjednat.

Star Wars Jedi: Survivor vychází už 28. dubna.


Zdroje GIFů:
http://superadventuresingaming.blogspot.com/2015/01/star-wars-yoda-stories-pc.html 
https://www.fightersgeneration.com/games/starwars-motk.html