Co víme o hře Indiana Jones and the Great Circle
Harrison Ford je tváří Indiana Jonese v nové hře.

19.1.2024

Vývojář: MachineGames
Vydavatel: Bethesda Softworks
Datum vydání: 2024

Autoři novodobé série kultovních stříleček Wolfenstein, švédské studio MachineGames, už několik let pracují na hře s legendárním dobrodruhem s tváří Harrisona Forda. Hra Indiana Jones and the Great Circle byla 18. ledna oficiálně odhalena na Xbox Developer_Direct 2024 a tak se s vámi můžeme podělit o spoustu podrobností. Jde o první oficiální hru Indiana Jones po více než 20 letech.

O ČEM JE THE GREAT CIRCLE?
Příběh hry se bude odehrávat v roce 1937, je tedy zasazen do období mezi události filmů Dobyvatelé ztracené archy a Poslední křížová výprava. Zcela očekávaně se ujmeme postavy proslulého archeologa Henryho Waltona Jonese Jr., známého především jako Indiana Jonese. Staneme čelem proti hlavnímu záporákovi Emmerichu Vossovi, který ukradne zdánlivě bezvýznamný artefakt a jeho zlotřilým plánem je ovládnout lidskou mysl. Na novou výpravu nebude Indiana sám, zapeklité problémy mu pomůže řešit novinářka Gina Lombardi. A dojde i na staré známé, třeba jeho dlouholetého přítele a kolegu Marcuse Brodyho. Pátrání dvojici zavede do Vatikánu, Himalájí, Thajska, nebo Egypta. O střídání různých herních prostředí tak nebude nouze.

První trailer ukazující záběry ze hry

O JAKÝ TYP HRY JDE?
Těšit se můžeme na akční adventuru plnou hádanek a puzzlů, kterou budeme sledovat z pohledu první a třetí osoby. Většinu hry absolvujeme z vlastních očí a během šplhání nebo houpání na biči kamera přepne, abychom se pokochali ikonickým outfitem hlavního hrdiny. Hra bude umožňovat stealth plížení, ale pokud se cokoliv zvrtne, tak Indy samozřejmě nemá problém pustit se do ostrého pěstního souboje s ikonickým ozvučením nebo vytáhnout revolver a s nacisty se rychle vypořádat. Nemůže chybět ani bič, který je nedílnou součástí Indiany a poslouží v soubojích, při řešení hádanek i dostávání na špatně přístupná místa.

BUDE TO OPRAVDU INDIANA JONES?
Ano, hlavní postava opravdu bude mít mladou tvář legendárního hollywoodského herce Harrisona Forda. Avšak hlas mu propůjčí Troy Baker, který je známý především z her jako je The Last of Us, Death Stranding, Uncharted a mnoha dalších. Z prvních ukázky je jasné, že Troy umí hlas oblíbeného hrdiny perfektně napodobit.

Hra Indiana Jones and the Great Circle vyjde koncem roku 2024 na platformách PC a Xbox Series, v den vydání ji můžeme očekávat i ve službě Xbox Game Pass.

U nás v nabídce najdete také oblíbené POP figurky Indiana Jonese nebo soundtrack na vinylové desce.