Risen
X360

(2x)
599
Nákupem získáte 24 kreditů
Doporučený věk: Od 16 let
Lokalizace: Angličtina
Štítky: FPS, Fantasy
 • RPG fantasy hra od tvůrců série Gothic. Celý děj se bude odehrávat na velmi vulkanicky aktivním ostrově nedaleko pevniny. Námořní cesty však začnou narušovat záhadné magické bouře, které nejen že znesnadňují dopravu, ale ničí a pustoší i celá města na ostrově a pevnině. Král se s tím rozhodne něco dělat a založí skupinu inkvizitorů. Ti mají za úkol vypátrat původ těchto bouří za každou cenu.Inkvizitoři společně s královou flotilou vyrazí na ostrov a převezmou nad vším kontrolu. Volně po krajině mohou chodit pouze královi muži a každý, kdo se nachází mimo hranice města, včetně prostých farmářů, bude uvězněn. Příběh hlavního hrdiny bude začínat po jeho ztroskotání na tomto záhadném ostrově a postupem času zjistí, že se vše točí okolo starodávného chrámu poblíž úpatí sopky. Mezi hlavní nepřátele budou patřit zvířata, která žila na ostrově ještě před eskalací událostí, a samozřejmě fantasy příšery pocházející bůhví odkud. Podle slov vývojářů se nebude jednat o žádné pekelné zrůdy a jejich působení bude mít svůj účel. Osobně mě napadá snad jedině přirovnání k filmu Faunův labyrint. Abyste se naučili nějaké nové schopnosti, budete muset stejně jako dříve najít učitele, který vás za příslušný obnos vytrénuje. Rovněž nebude problém přidat se dokonce k samotné inkvizici, specializovat se na bojovou magii nebo se stát psancem, který bojuje především mečem. Samozřejmě na ostrově potkáte spoustu nejrůznějších ras, nebudou mezi nimi však už celkem profláknutí orkové, elfové nebo trpaslíci.
 • Diskuze dočasně vypnuta

  Své dotazy k objednávkám prosím směřujte na email xzone@xzone.cz. Děkujeme.

  Komentáře (22)

  • Swamplord

   Ale já stejně fakt nechápu, proč sportovní hry atd. jsou v češtině když tam češtinu prakticky nepotřebujete, a v RPG bez češtiny: nevyznáte se ve hře, nemáte nic z příběhu, nevíte co máte dělat v úkolu atd. toto je pro mě zcela nelogické, hlavně že PC všechno v češtině nojo.

  • Lukesson1

   el mariachi: čéče, fakt hrůza, ubohost a samý bug.. ruce pryč!

  • Lukesson1

   el mariachi: však ona zase tak strašná není. Je okleštěná oproti PC verzi(což nechápu - Piranha svěří někomu port aniž by dohlížel na to, jak to vypadá). Mrkni třeba ne toto video http://www.youtube.com/watch?v=Ahcx1Qhx8lk&NR=1
   Já jsem si to pořídil a příští týden čekám pošťáka, tak můžu sdělit dojmy. Je ale jisté, že super příběh a atmosféra újmu neutrpěly.

  • el mariachi

   Fakt je ta xbox vezre tak strasna? Na jedny strance bylo srovnani PC a xboxu a nezdalo se mi to tak strasny kdyz jsem vzal v uvahu to, ze Xbox vezre je focena fotakem z monitoru a PC vezre nakym Frapsem nebo necim. Takovej rozdil to nebyl (nebo to tak aspon vypadalo)

  • Altair

   Když máš ŠUNKOIDNÍ televizi , tak se nediv.

  • Altair

   Mno... tak to teda nevíme...

  • Sven Co-op

   Na Xboxu? xD Jen člověk, který má opravdu šunkoidní PC, na kterém se mu cukal už Gothic2 a z Gothicu3 nespatřil víc jak instalační rozhraní a má Xbox360 a strašně si chce z nostaligie ke starým Géčkům zahrát Risen, jedině ten si koupí zpackanou konverzi za vyšší cenu a výrazně horší grafikou..

   Bez jakéhokoli flame vůči X360 - Hry od Piranha Bites na konzole nepatří. Jsou to počítačové hry pro Windows :) a tenhle xboxový port je po všech stránkách omyl. Bohužel Deep Silver, jako všichni vydavatelé nemůže ignorovat potenciální zisky na ostatních platformách, proto i spousta konzolových her vychází na PC a naopak. Ne každé studio má však na to udělat port dobře - a než takovýhle port, tak raději žádný...

   Proto všichni jděte jednoznačně do PC verze, Risen není žádný žrout výkonu a zvládnou ho i starší PC.

  • Luke

   Zdravím, dohrál to někdo na xbox360?

  • gebo

   Stormtrooper máš uplnou pravdu , je to rpostě tak pc bude vždy cílovou platmformou s největším pdílem prodeje

  • Stormtrooper - Sada

   Některé hry jako třeba Fable, sportovní hry od EA jako Fifa a NHL česky jsou! Ostatní moc ne, protože než se do překladu nějaké producenti pustí, chtějí mít jistotu, že to bude mít slušné prodeje, např. Mafia II měla dostat pro konzole čs. dabing jen pokud si producenti budou jistí, že si jí v ČR koupí během prvních několika měsíců min. 5000 lidí. No jistý si moc nebyli, a tak bude mít dabing jen PC verze :-)

  • Sada

   Pane Schovanec, chci se zeptat, proč nejsou hry v češtině i na xbox 360?

  • Dyonýsos

   $h@d0w_CzE už se nemohl dočkat a napsal svoji recenzi pc verze sem do xboxové sekce protože jinak si nedovedu vysvětlit hodnocení 91% a hláška o požadavcích aby to dobře jelo...
   Ale never mind se zavřenýma očima by se dala hrát i xbx. verze :D

  • SSV NORMANDY

   Mám takovou připomínku ... proč tam máte obrázky z PC verze ?? Jen ukažte zákazníkům jak hra na Xboxu vypadá !!

  • Deity

   EDIT:Chtěl bych se omluvit za zde zodpovězený dotaz.. Dočetl jsem se ,že pro Evropu je ofic. vydání 2.10.2009

  • Deity

   Chtěl bych se zeptat,jestli je datum vydání , které uvádíte oficiální.Dočetl jsem se ,že prý má být odloženo na začátek příštího roku ... děkuji za odpověď

  • Martin Schovanec

   Lokalizace: anglický manuál

  • mefysto

   Chci se zeptat jestli xboxova verse bude v cestine nebo ne.

  • Martin Schovanec

   Tak jste mel pravdu, zde vysvetleni:

   http://www.eurogamer.cz/articles/jak-to-je-s-xboxovou-verzi-risen

  • marco

   Pane Schovanec chtel jsem se zeptat: dle dostupnych informaci u vyrobce se pise, ze se odklada xbox verze jen pro severni ameriku. evropska verze je gold a predana do vyroby. proto bych se rad zeptal zda mate od CZ distributora jine info (dle informaci zde vydani jaro 2010).

  • richard

   hmm čeština není co taky očekávat když jí distribuje cenega ta na konzolisty pěkně se.e estli nevidaj v cz ani mafii 2 tak u mě skončili

  • Martin Schovanec

   X360 verze prelozena do cestiny nebude, jen verze pro PC.

  • VRB

   Chtěl bych se zeptat, zda jsou známa nějaký fakta o české lokalizaci. Nejde mi o nic přesnýho, spíš jen jestli se vůbec jedná o lokalizování X360 verze?

Hodnocení zákazníků (2)
Přidat hodnocení

Podle me dustojny nastupce Gothica se kterym toho ma vic spolecneho nez Arcanie

dustojne rpg