The Elder Scrolls IV: Oblivion
PS3

(6x)
499
Nákupem získáte 20 kreditů
Štítky: FPS, Fantasy
Kód produktu: 12553
 • Příběh Elder Scrolls IV: Oblivion není s příběhy předchozích her nijak spojen. Odehrává se sice na stejném kontinentě, ale v jiné provincii - Cyrodiil. Tato oblast není tak vyprahlá jako Morrowind, jsou zde lesy, hory, bažiny a na západě je dokonce přístup k oceánu. Co se týče ras, jsou zde všechny, které znáte z původní série. Hra má drastický spád. Rozhodně se nebudete muset obávat nudy. Po grafické stránce je hra naprosto úžasná, foto-realistická. Na technologii grafiky tvůrci pracovali celý jeden rok. Stejně jako předchozí hry i Oblivion má standardně nastavenu first-person perspektivu. Umožňuje ale také přepnutí se do pohledu třetí osoby. Co do rozlohy herního světa je Eleder Scrolls IV větší než Morrowind. Přepracován byl design interface kompasu a map, a to tak, abyste dlouho netápali při pátrání po nějakém zážitku. Nudné a stále se opakující cestování jaké jste mohli zažít v Morrowindu, je v Oblivion eliminováno. Upraven je rovněž systém získávání zkušeností. V zásadě zůstává stejný, jen je o něco více přizpůsobitelnější vašim požadavkům (např. v případě, že se po čase hraní rozhodnete ubrat s vývojem svého hrdiny trochu jiným směrem než dosud). Určité změny zaznamenal i systém soubojů. Stále zde hrají důležitou roli statistiky, jsou však postaveny smysluplněji. Úplně přepsán byl systém AI. Svět, který vám Oblivion otevře, je skutečně plný života. NPC mají rozvrh na celých 24 h denně, 7 dní v týdnu. Další vyzdvihovanou vlastností je různorodost hraní za pět odlišných frakcí, do kterých se dá vstoupit. Ti záporněji naladění se mohou stát vrahem v Dark Brotherhood, někdo jiný se zase zařadí mezi členy guildy mágů, kde se musí naučit kouzla ze všech měst (tam lze mimochodem koupit domy) a až poté získá přístup do Arcane univerzity, bude teprve smět začít kouzlit. Hráč se také může stát upírem (a pak pokračovat v misích po vypití krve) nebo vlastnit předměty, které dovedou vzkřísit mrtvé a využít jich coby bezmyšlenkovitých bodyguardů.
 • Diskuze dočasně vypnuta

  Své dotazy k objednávkám prosím směřujte na email xzone@xzone.cz. Děkujeme.

  Komentáře (5)

  • popoprd

   hraju to na ps3 a je to zatim nej hra co sem na tom hral a to jeste mam genji ressistance a godfathera

  • Clonel

   Dobrej, chtel bych se zeptat jestli tahle verze obsahuje pluginy jako např. Wozards Tower nebo Horse Armor

  • Chimera

   chci se zeptat jestli tenhle termin je definitivni. Nehrozi třeba že vyjde dřív ?

  • BorekS

   No dobry, ale tohle je na PS3, cili konzole to poresi sama, ne? :-)

  • Jaykee

   Je to úžasnááá hra!!! Jen je příliš náročná na výkon počítače, hlavně na grafiku. :(

Hodnocení zákazníků (6)
Přidat hodnocení

Úžasná hra, kdo miluje RPG a jednou zkusí, k ničemu jinému už nečzchne. :)

Pro fanoušky RPG skvělá hra.Já bych teda jinou nehrál

Lepší hra pro Playstationa 3 snad ani není...

Oblivion je hra šitá na míru milovníků RPG hříček, kteří mají rádi nebo jim alespoň nevadí jistá míra lineárnosti a občasného opakování se. Tady je to však řešeno již zmíněným Fast Travelem, takže pro herní rychlíky může být tato hra také velice zajímavá. No nebudu to tu nějak zdlouhavě rozmazávat, Oblivion je hra, jejíž koupí rozhodně nic nezkazíte.

RPG roku 2006 jednoznačně , jeden z nejlepších titulů posledních let a s češtinou zdarma k stáhnutí se hra stane ještě lepší . Doporučuji.

skvělá hra nejen pro fanoušky RPG

Zobrazit všechna hodnocení

Sledujte nás na instagramu