The Elder Scrolls IV: Oblivion GOTY
X360

(3x)
1 699
Nákupem získáte 34 kreditů
Štítky: FPS, Fantasy
 • Příběh Elder Scrolls IV: Oblivion není s příběhy předchozích her nijak spojen. Odehrává se sice na stejném kontinentě, ale v jiné provincii - Cyrodiil. Tato oblast není tak vyprahlá jako Morrowind, jsou zde lesy, hory, bažiny a na západě je dokonce přístup k oceánu. Co se týče ras, jsou zde všechny, které znáte z původní série. Hra má drastický spád. Rozhodně se nebudete muset obávat nudy. Po grafické stránce je hra naprosto úžasná, foto-realistická. Na technologii grafiky tvůrci pracovali celý jeden rok. Stejně jako předchozí hry i Oblivion má standardně nastavenu first-person perspektivu. Umožňuje ale také přepnutí se do pohledu třetí osoby. Co do rozlohy herního světa je Eleder Scrolls IV větší než Morrowind. Přepracován byl design interface kompasu a map, a to tak, abyste dlouho netápali při pátrání po nějakém zážitku. Nudné a stále se opakující cestování jaké jste mohli zažít v Morrowindu, je v Oblivion eliminováno. Upraven je rovněž systém získávání zkušeností. V zásadě zůstává stejný, jen je o něco více přizpůsobitelnější vašim požadavkům (např. v případě, že se po čase hraní rozhodnete ubrat s vývojem svého hrdiny trochu jiným směrem než dosud). Určité změny zaznamenal i systém soubojů. Stále zde hrají důležitou roli statistiky, jsou však postaveny smysluplněji. Úplně přepsán byl systém AI. Svět, který vám Oblivion otevře, je skutečně plný života. NPC mají rozvrh na celých 24 h denně, 7 dní v týdnu. Další vyzdvihovanou vlastností je různorodost hraní za pět odlišných frakcí, do kterých se dá vstoupit. Ti záporněji naladění se mohou stát vrahem v Dark Brotherhood, někdo jiný se zase zařadí mezi členy guildy mágů, kde se musí naučit kouzla ze všech měst (tam lze mimochodem koupit domy) a až poté získá přístup do Arcane univerzity, bude teprve smět začít kouzlit. Hráč se také může stát upírem (a pak pokračovat v misích po vypití krve) nebo vlastnit předměty, které dovedou vzkřísit mrtvé a využít jich coby bezmyšlenkovitých bodyguardů.
  GOTY edice (Game of the Year) obsahuje jak základní hru Oblivion tak obě rozšíření Knights of the Nine a Shivering Isles.

 • Přidejte komentář

  Pravidla komentářů

  Dotazy k objednávkám pište na email xzone@xzone.cz, kde vám můžeme odpovědět rychleji :)

  Děkujeme, že s ostatními hráči diskutujete slušně. Vulgární a nevhodné komentáře (např. odkazy na jiné eshopy, příspěvky mimo téma dané hry) jsou automaticky mazány.

  Komentáře (6)

  • Lukesson1

   Pro je to na xbox tak strašně drahý??

  • Ahurmen

   To Martin Schovanec:
   Nevíte, zda je v této edici opraven bug, který je uveden v prvním komentáři v této diskusi? A zda kdyby se tak vyskytl, tak jestli by šla vrátit či nikoli.

  • Ahurmen

   Hard Drive (alias pevný disk) potřebuješ pouze při instalaci přímo na tůvj HDD. Jinak Oblivion můžeš hrát pouze z DVD romu a místo na tvé memori kartě nebo na HDD potřebuješ pouze pro savy.

  • RegulusCentauri

   To je pevný disk. Musíš mít paměť

  • Foret

   Chce to po mne neaky hard drive nevite co to je?

  • Glutton

   Obsahuje tahle hra i oficiální minipřídavky? Protože jeden z nich (The Orrey) obsahuje bug a když s ním hrajete od začátku (což by byl případ tohodle vydání) tak ho nedhorajete a co hůř ani nedohrajete lini za Mágy (jedna důležitá postava ze zasekne v The Orrey - dokud je ještě neprodičně zavřená - a nevychází ven, takže se s ní nedá promluvit) - jediný řešení bylo přídavek dočasně odstranit. Což by v GOTy vydání nebylo možné a mohl by to být docela problém - vzhledem k otmu že problém je znám už hodně dlouho a ještě na to nevyšel patch, tak bych moc nevsázel že v týhle verzi to bude opravený.

Hodnocení zákazníků (3)
Přidat hodnocení

tuto hru jsem si zamiloval

vyborna hra kupujte jestli mate radi rpg

Oblivion byl hrou roku 2006 a stále není překonán žádným jiným offline RPG, to snad mluví samo za sebe, ne?