Tikal
-  Vyprodáno, zapněte si Hlídacího psa a my vás informujeme, až bude produkt opět skladem
-
V této taktické společenské hře se hráči dostávají do Indiana Jonesovské role hledače pokladů a starobylých chrámů. Pátrání po dosud neobjevených pokladech je tentokrát zavádí do pralesů, na jejichž místě se za dávných dob rozkládala říše Mayů.
Hráči představují vůdce expedic, které mají za úkol v pralese najít co nejvíce pokladů a chrámů. Členové jejich expedic postupují džunglí, odkrývají chrámy, nacházejí poklady a zakládají si předsunuté tábory.
Prales je ale zrádný a klade před expedice překážky, které postupně hráčům v každém kole ubírají z jejich zásoby 10 akčních bodů, takže hráči musí pečlivě zvažovat, jaké akce provedou. Během hry nastanou celkem 4 bodovací kola, ve kterých jsou ohodnoceny aktuální dosažené výsledky každé expedice. Součet bodů ze všech čtyř kol určí vítěze hry.
Každý hráč také začíná své kolo umístěním jednoho políčka mapy - hráči tak vlastně postupně odkrývají mapu a strategickým umisťováním dílků se pro sebe snaží získat výhodu.
Jeden z důležitých prvků představují chrámy. Čím více pater chrámu se podaří odkrýt, tím více bodů si hráč připíše. V bodovacím kole však získá hráč body za chrám, pouze pokud je na něm jeho expedice nejaktivnější. Pokud tedy někdo obětuje akce na odkrýván, aniž by měl v okolí chrámu dost členů expedice, může o pracně odkrytý chrám také přijít.
Charakteristiky:
Počet hráčů: 2-4
Doporučený věk: od 10 let
Délka hry: 90-120 minut
Obrázky :
-
Diskuze dočasně vypnuta
Své dotazy k objednávkám prosím směřujte na email xzone@xzone.cz. Děkujeme.
-
Recenze (0)









Komentáře (0)