To je vražda napsala, aneb příchod detektivního Murders at Karlov Manor!
První MTG standard edice pro rok 2024 je tu, nechybí vraždy, detektivové, padouši a nadpřirozeno.

2.2.2024

S 99. edicí, která opět rozšiřuje sběratelskou karetní hru Magic: The Gathering, zavítáme zpět na hráčsky nejoblíbenější pláň Ravnica. V této edici bude nejdůležitější nahodit oblek, protože nás čeká legen…dární banket na panství Karlov. Dozajista se budou všichni zúčastnění bavit, popíjet, dvořit se a rozhodně (ne)vraždit…

Koupit produkty z nové edice

Záhada v panství Karlov
Obyvatelé Ravnicy se snaží srovnat s nedávnou invazí Phyrexianů a s novým zjištěním – nejsou v Mnohovesmíru sami. Ve snaze utvrdit guildu Orzhov jako hlavního zachránce Ravnicy uspořádá Teysa Karlov na rodinném panství rodu Karlovů honosný banket, kam pozve přední představitele jednotlivých guild. Hosté si však nemohou užívat zábavy příliš dlouho, jelikož se v panství záhy stane vražda. Vyšetřování se nejdříve chopí Azorius a Boros, po jejich neúspěchu na scénu vstoupí nový prvotřídní detektiv – Alquist Proft. Jeho zásluhou je ještě tentýž večer pachatel dopaden, ale neklid mezi hosty přetrvává i nadále. Samotný Alquist Proft se musí spojit s obviněným pachatelem, aby společně přišli na kloub další vraždě, která se odehrála během pachatelova uvěznění. Kdo bude další obětí? A kdo by vlastně pro spáchání vražd mohl mít motiv?

Mechaniky
Set tradičně obsahuje nové Keyword Actions Disguise, Cloak, Collect Evidence a Suspect, zároveň ale přináší i Goad nebo Investigate z edic předešlých. Nechybí ani známé mechaniky jako Face-Down, Clue, Split-cards a Suspend. Kromě toho najdeme v MKM i nový druh Enchantmentu s podtitulem Case.

Disguise
Umožňuje zahrát kartu lícem dolů za mana cost (3), která se stane 2/2 Creature s Ward 2. Kdykoliv má kontroler prioritu, může takto zahranou kartu otočit lícem nahoru za zaplacení její Disguise cost, která je rovna hodnotě 5R v případě Fugitive Codebreaker.

Cloak
Umisťuje vrchní kartu knihovny lícem dolů, v případě Cryptic Coat do hry, a vybaví se pláštěm. Tato karta se stane 2/2 Creature s Ward 2. Kdykoliv je možné takto zahranou kartu otočit lícem nahoru za její Mana cost, ovšem pouze v případě, že se jedná o Creature kartu.

Collect Evidence
Jedná se o Exile karty z hrobu v daném Mana costu, který poté udělí hráči výhodu. V případě karty Vitu-Ghazi Inspector je třeba umístit karty do Exile v celkové hodnotě Mana costu 6 a víc. Pokud tuto podmínku hráč splní, je mu odměnou +1/+1 counter na cílenou Creature a získá 2 životy.

Suspect
Tato Keyword Ability se vyskytuje u Creature, která po vstupu na battlefield v případě karty Person of Interest získá Menace a nemůže blokovat.

Co všechno v edici nalezneme?
S MKM přichází obrovská změna v podobě Play boosterů. Jedná se o novou formu balíčku, která kombinuje to nejlepší ze Set a Draft boosterů a plně je nahrazuje. K těmto boosterům jsou dostupné také klasické Collector boostery, u nichž Wizzardi žádné změny nedělali. Dále má edice bundle, Prerelease pack, čtyři Commander precony a deskovou hru Cluedo.

V tomto setu najdeme navíc i mikro edici Special Guests. 

Sběratele by mohla zaujmout speciální foilová úprava tzv. Invisible Ink, který při určitém úhlu odlesku zobrazí na kartě tajnou zprávu. Dále zde najdeme Showcase karty s úpravou Magnified a Foil Showcase karty s číslováním XXX/250. 

Zajímavé nové karty
Rád bych vypíchl například Delney, Streetwise Lookout a Archdruid´s Charm. V případě Commanderů mě zaujal Anzrag, The Quake-Mole nebo The Pride of Hull Clade. Pokud bychom se bavili o perfektním „Účku” tak bych jednoznačně vybral kartu Crime Novelist, protože to, co dělá, je doslova zločin! Rozhodně doporučuji projít si kompletní spoiler edice. Každý hráč a hráčka najde nějaké karty, které se jim budou do sbírky či decků dozajista hodit.

Cluedo edice
Speciální magicová verze populární deskové hry Clue od Hasbro vychází později než samotný set, a to 23. února. V balení na nás budou čekat speciální Clue boostery, karty Evidence, jeden z deseti různých Shock Landů a mnoho dalšího. Karty v této edici budou mít speciální Holo Foil a vyjdou pod záštitou Universes Beyond, tudíž budou legální ve formátu Commander.

Commander Precony:

Deadly Disguise Commander Deck
Červeno-bílo-zelená kombinace Naya se zaměřuje na Stompy Creatury, které hrajete přes Face-Down. Commanderem pro tento balíček je Kaust, Eyes of the Glade, umožňující zdarma otočit Face-Down karty lícem nahoru. Pokud navíc tyto Creatury dají ve stejném kole hráči damage, kontroler si dobere kartu. 

Revenant Recon Commander Deck
Modro-černá kombinace Dimir se zaměřuje na Surveil a Reanimation. Commanderem je Mirko, Obsessive Theorist, díky kterému si kontroler na konci kola vrátí Creature s Finality counterem z Graveyardu zpět do hry pod podmínkou, že síla této karty je rovna, nebo nižší než Mirkova. Když hráč navíc provede Surveil, Mirko získá +1/+1 counter. Cíl je tedy jasný:  plnit hrob, posilovat Mirka a ty nejlepší Creatury vracet zpátky do hry.

Deep Clue Sea Commander Deck
Na Investigate zaměřená bílo-modro-zelená kombinace Bant, jejímž Commanderem je Morska, Undersea Sleuth. Ten hráči dodává neomezený limit na ruce, navíc umožňuje dobírání hromady karet. Hráči tak mohou těžit z široké škály možností, co zahrát proti oponentům. 

Blame Game Commander Deck
Bílo-červená kombinace Boros, která se zaměřuje na na Goad a Identify Suspects. Commanderem pro tento balíček je Nelly Borca, Impulsive Accuser. Cílem bude přinutit ostatní Creatury útočit každý Combat, v němž to bude možné, a nechat tak oponenty se zlikvidovat navzájem.

Veškeré produkty z edice Murders at Karlov Manor můžete zakoupit ZDE.

Přijďte si k nám zahrát!

Rádi byste se zúčastnili prerelease eventu? Sledujte naše sociální sítě a přidejte se na Discord kanál MTG Herního klubu v Brně. Edice vychází už 9. února, Prerelease event Murders at Karlov Manor proběhne 2. února ve formátu 1v1 Sealed a 3. února ve formátu Two-Headed Giant Sealed u nás na prodejně v Brně (Palackého třída 177/50). Pro účastníky máme zdarma připraveny promo karty z 30th Anniversary. Hráče a hráčky, kteří se zúčastní obou eventů, obdarujeme speciálním sběratelským MTG pinem.