Stronghold
PC

(6x)
299
Nákupem získáte 12 kreditů
Štítky: Real-time strategie, Středověk
 • Jak už dává tušit název hry, přenesete se do role pána hradu. Svoji pevnost nejdříve musíte postavit, zajistit ji po ekonomické stránce a posléze ubránit před nájezdy ostatních pánů. Stavba hradu začíná výběrem vhodného místa v blízkosti surovin a pokud možno na nějakém vyvýšeném místě. Pak jen stačí umístit první důležitou budovu – tvrz, v níž se rodí poddaní a po jejímž dobytí hra končí. Ještě musíte postavit zásobárnu na potraviny a potom se můžete Stronghold pustit do budování, do jakého se vám zachce. Vaši lidé mají hlad, a tak je třeba stavět nejrůznější farmy, které obstarávají jídlo, ať už v podobě jablek, nebo například pšenice, jež se ve mlýně mění v mouku a ta zase v pekařových rukou v křupaný chléb. Ke stavbě domků a budov je potřeba materiál. Dřevo se získává tradičně díky dřevorubcům a kámen, jenž se využívá při budování hradeb, věží a kostelů, zase v kamenolomech. Kromě toho je ve hře ještě jedna surovina – železná ruda, sloužící k výrobě některých zbraní.
 • Přidejte komentář

  Pravidla komentářů

  Dotazy k objednávkám pište na email xzone@xzone.cz, kde vám můžeme odpovědět rychleji :)

  Děkujeme, že s ostatními hráči diskutujete slušně. Vulgární a nevhodné komentáře (např. odkazy na jiné eshopy, příspěvky mimo téma dané hry) jsou automaticky mazány.

  Komentáře (1)

  • Dominik

   Je to lepsi nebo horsi nez Stronghold Crusader?

Hodnocení zákazníků (6)
Přidat hodnocení

Jedna z nejkomplexnějších strategií v budování a starání se o hrad. Vyzkoušejte.

I pres drobne nedostatky si tuhle hru urcite zamilujete a o vasi zabavu bude postarano

Tak tato hra je opravdu pecka. Promyšlený průmyl, bojování, sposta surovin a věcí, ne jako v jiných strategiích, kde těžíte třeba jenom zlato. Doporučuji všem

Dobrá hra rozhodne za to stojí

Dobra hra na svoji dobu

Dobrá taktická hra pro začínající i zkušenější stratégy-obchodníky

Zobrazit všechna hodnocení