Mashinky (PC DIGITAL)
Digital

(1x)
579
Nákupem získáte 6 kreditů
Lze objednat max. 1 ks na zákazníka.
Osobní odběr
zdarma
23 let
zkušeností
Naše výhody
8x vítěz
Ceny kvality
5000
výdejen
Aktivace: SteamSteamŠtítky: Budovatelské, Tycoon, Vlaky
Typ hry: Hra pro jednoho hráče
Jazyk: České titulkyČeské titulky, AngličtinaAngličtina, NěmčinaNěmčina, RuštinaRuština
Kód produktu: 2000056
 • Hra se nachází v režimu Předběžného Přístupu (Early Access) a její prvky se v průběhu vývoje budou měnit a rozšiřovat.

  Mashinky jsou strategickou hrou s železniční dopravou. Byla tvořena více než 8 let českým herním vývojářem Honzou Zeleným. Cílem hry je vytvořit svoje železniční impérium na procedurálně generované mapě napříč 7 historickými epochami od období páry až po supermoderní magneticky nadnášené soupravy. Hra je unikátní symbiózou realistické grafiky a čtverečkovaného konstrukčního světa, to vše s pravidly připomínajícími deskové hry.  PĚKNĚ OD PODLAHY
  Hráč se na začátku každé mapy stává vlastníkem malé dopravní společnosti na začátku 20. století. Jeho úkolem je dovážet zboží a cestující pomocí plánování a stavění tratí ve složitém terénu, nakupování a vynalézání nových druhů lokomotiv, vagónů, staničních budov a železniční infrastruktury. Musí obstát proti ekonomickým pravidlům a vydělat co možná nejvíce převážením pasažérů do měst, nebo zboží mezi mnoha na sebe navazujícími odvětvími průmyslu.

  Mashinky (PC DIGITAL)

  KLASICKÉ BUDOVATELSTVÍ
  Hráč může kdykoliv během hraní přepínat do unikátního 2D izometrického stavěcího zobrazení (inspirovaného nejlepšími tituly budovatelských strategií v 90tých letech). V tomto režimu je svět rozdělený přehlednou mřížkou a každé položení kolejí (zvláště ve složitějším terénu) připomíná zábavnou logickou hříčku. Můžete postavit cokoliv od jednoduchého spojení dvou stanic až po složitou sít železnic plnou mimoúrovňových křížení řízených návěstidly a maximalizovat tak propustnost a využití vašich kolejí.

  vláčky

  MODERNIZACI SE NEVYHNETE
  Jak hra pokročí, budete muset své vlakové impérium přizpůsobovat změnám na mapě a rozšiřovat. Můžete k tomu, kromě nových dopravních prostředků, využít i vylepšení do výrobních budov. Modernizovat svoje depa, nebo rozšiřovat stanice o nové služby a budovy. Každé vylepšení vám dá unikátní bonus, zvýší kapacitu, přidá nový výrobní postup, nebo dokonce i nový druh zboží. Můžete si zvolit vlastní strategii na základě světa, ve kterém hrajete a aktuální situace v něm.

  mašinky

  KRÁSNÉ 3D
  Kdykoliv můžete přepnout z konstrukčního pohledu zpět do plně 3D realistického, kde se celý svět zobrazuje až do nejmenších detailů. Můžete si prohlédnout cokoliv od složitého pohybu soukolí na Vaší nové parní lokomotivě až po pohoří z ptačí perspektivy, svézt se v jedné z Vašich souprav, nebo se jen kochat tím, co jste vytvořili v uklidňující scenérii projíždějících parních mašin hlubokými kaňony, nebo třeba svištících moderních rychlíků napříč úrodným údolím. 

  tycoon

  EARLY ACCESS
  Pro Early Access vydání hry jsme si připravili 2 ze 7 historických epoch. Další budeme přidávat v průběhu Early Access a postupně se tak podíváte do 7 historických epoch od raných parních lokomotiv, přes diesely, lokomotivy s elektrickou trakcí až po magneticky levitující supervlaky. Uvidíte nové dopravní prostředky a nové druhy průmyslu objevující se na Vaší mapě v každé nové epoše. Vesnice vyrostou do měst, objeví se nové typy infrastruktury, nové mosty. Je jen na Vás, jak jich využijete a rozšíříte svoje vlakové impérium. Od skromných začátků po prosperující nadnárodní korporaci, od přepravy dřeva a uhlí až po třeba moderní elektroniku (bude časem v průběhu EA zdarma přidána).

  transport tycoon
 • Přidejte komentář

  Pravidla komentářů

  Dotazy k objednávkám pište na email xzone@xzone.cz, kde vám můžeme odpovědět rychleji :)

  Děkujeme, že s ostatními hráči diskutujete slušně. Vulgární a nevhodné komentáře (např. odkazy na jiné eshopy, příspěvky mimo téma dané hry) jsou automaticky mazány.

  Komentáře (18)

  • Jan Bobrovský (Xzone.cz)

   Wedge: Zdravím, těžko říci :) Určitě bychom někdy po dokončení Mashinky měli moc rádi v Xzone Edici.

  • Wedge

   Bude někdy v budoucnu hra ve fyzické podobě ve stylu xzone edice? :-)

  • Jan Bobrovský (Xzone.cz)

   F1X: Tady si dovolíme velmi nesouhlasit. Honza Zelený se o Mashinky poctivě stará a dokonce opustil své původní zaměstnání, aby se jim konečně mohl věnovat na plný úvazek.

   Hra je aktualizovaná v pravidelných updatech, které vycházejí ve slíbených termínech. Do hry za rok od vydání přibyla spousta obsahu a další velký update se 4. epochou dorazí už velmi brzy. To je na práci jednoho člověka a malinkého týmu spolupracovníků ohromný úspěch.

  • F1X

   To vypada, ze hra je mrtva, obsah v nedohleenu, autor neodpovida a kdyz odpovi, tak, ze nema cas, ale na forum pise cizincum halabala, na cesko se opet sere... opet krasna ukazka toho, jak valna vetsina cechu vidi pc hry pouze jako okrajovou zalibu pro deti, diky mediim... zpet k veci... hru mam jiz od vydani EA a za tu dobu jen par uprav, puvodne byl v planu multiplayer v EA= zruseno, do roky od vydani EA = nikde nic, tvurce nereaguje, pouze se pysni cenama, ktere ziskal, kdyz hru kdysi prezentoval.
   Jeste pred vydanim tvrdil, ze hra nebude stat vic, jak 20 ecek... bum a stoji 25...
   Jestli se tim nechcete zklamat, tak radeji pockejte

  • Jan Bobrovský (Xzone.cz)

   Paul: Oficiálně XP podporovány nejsou (přeci jen letos slaví 17 let) a bohužel se nám nepodařilo dohledat, zda se tam hra spustí. Zřejmě to zatím nikdo nezkoušel.

  • Paul

   Dobrý den, půjde mi spustit hra Mashinky pod Windows XP?
   Děkuji!

  • Jan Bobrovský (Xzone.cz)

   nick: Hardwarové požadavky najdete zde https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/mashinky/16947

   Na PC bez internetu to bohužel nedostanete. Minimálně pro stažení a instalaci jej musíte připojit. Poté jde aplikaci Steam přepnout do offline módu. Přesto ale jednou za pár dní bude internet vyžadovat.

  • nick

   Jaké to má softverové požadavky a jestli to mohu hrát na Pc bez internetu . Jak to tam dostat (jde nahrát přes USB) ?

  • Jan Bobrovský (Xzone.cz)

   rokko: Zatím je to pouze pro vlaky a stavění železnice. Autor má ale v plánu v budoucnu přidat i další formy dopravy, pokud se bude dařit :)

  • rokko

   da se tam stavet letiste a cesty ,autobusi a pod. Vsichni pisu ze je to podobni TTD proto se ptam dik

  • slon

   asd dítě já nikoho nebalím

  • asd

   Lol @ slon.

   Takhle se holky nebalí.

  • Joran

   Mashinky doporučuji užívám si je :) hrával jsem TTD atd. dost podobné a CZ.

  • slon

   Merrinka no týká se to herního pc nebo notebooku a nějakých filmu ale jak jsem psal chci nějaký kntakt na tebe jako email nebo fb tady tse to nehodí nechci aby mi zas psali jak spamuju komentáře :D

  • Merrinka

   Co potřebuješ? Holka :-D Trochu starší

  • slon

   Merrinka ty jsi holka ? .......cool ..... hele poradí mi s něčím ? ale ne tady např na emailu nebo fb.

  • Merrinka

   Omluva, už se našly :-D. Titulky.

  • Merrinka

   Možná by se hrálo dobře, ale české titulky tam nevidím, tudíž, pro prakticky nehratelné. :-(

 • Recenze (1)

  (Xzone.cz)
  Neověřený nákup

  Neuvěřitelně relaxační záležitost, která při stavění kolejí ale dovede i zamotat hlavu. Nejpříjemnější vláčková hra na trhu. A to ani nemusíte mít rádi vláčky :)

  Celkové hodnocení vypočítáváme z ověřených i neověřených hodnocení.
  Ověřený nákup - zákazník prokazatelně zakoupil produkt u nás v obchodě.
  Neověřený nákup - nemůžeme ověřit, zda zákazník produkt zakoupil.

Sledujte nás na instagramu

starwars, hvezdnevalky, obiwankenobi
studioghibli, mujsousedtotoro, doplnkydokuchyne
skladacka, stavebnice
minecraft, minecrafters, minecraftuniverse
disneylorcana, ursulasreturn, lorcanatcg
casopislevel, ohrachalidech, hernicteni