Penumbra: Black Plague
PC

(8x)
99
Nákupem získáte 1 kredit
Doporučený věk: Od 16 let
Lokalizace: Český dabing
Štítky: FPS, Hororové
 • PC hra Penumbra: Black Plague od Snowball studios je pokračováním vynikajícího hororu Penumbra: Overture. Penumbra je adventura, inspirovaná příběhy H.P. Lovecrafta. Její příběh je zajímavý, propracovaný a upoutá zejména zvýšeným důrazem na detaily. Pokud bude hráč chtít rozplést všechny záhady minulosti, bude muset použít veškerý svůj důvtip. Atmosféru umocňuje i fakt, že se Penumbra hraje z pohledu hlavní postavy. Black Plague je zkrátka ještě temnější a atmosféričtější než Overture. Hlavní hrdina Filip i v tomto díle usiluje o vyřešení tajemné smrti svého otce. V temných, tísnivých prostorách podzemního komplexu se bude muset postavit svému strachu, aby mohl záhadu krok po kroku rozplést. Pokračování hry používá stejný novátorský ovládací systém jako předchozí část. Každý nepřipevněný předmět je možné chytit a přitahovat pohybem myši, který připomíná reálnou manipulaci s předměty. Je možné otevírat šuplíky, odstraňovat překážky a přenášet předměty. Díky vylepšené grafice a kvalitnějšímu osvětlení lokací mohou ponuré prostory podzemního komplexu připravit hráčům dostatek silně emocionálních scén. A pokud se k tomu přidají opravdu realisticky působící zvuky (například skřípání dveří) a zajímavá hudba, vzniká vynikající survival horror, který se bude bezpochyby líbit všem fanouškům tohoto žánru. Hra je v češtině.
 • Přidejte komentář

  Pravidla komentářů

  Dotazy k objednávkám pište na email xzone@xzone.cz, kde vám můžeme odpovědět rychleji :)

  Děkujeme, že s ostatními hráči diskutujete slušně. Vulgární a nevhodné komentáře (např. odkazy na jiné eshopy, příspěvky mimo téma dané hry) jsou automaticky mazány.

  Komentáře (8)

  • Petan

   Videonávod http://www.youtube.com/playlist?list=PL4722D5056F077675&feature=plcp

  • Salis

   Black Plague je jaksi krátký... Ale výborná hra. Akorát jsem ještě nehrál datadisk Requiem

  • Aleth

   Minimální požadavky jsou:
   Procesor - 1,5 GHz
   Paměť - 512 MB RAM
   Grafika - Radeon 8500/GeForce 3 Ti
   (GeForce 4MX není podporována)

  • Dark

   systémové požadavky:
   256 MB RAM
   1.5 GHz
   Grafická Karta se 64MB nebo 128MB (nevím přesně)

  • martin

   No,vidim,ze se mam na co tesit.Jeste treti dil,juuuuuuuuu.

  • Kubula

   Tak nakonec bude druhý datadisk opět vydávat cd projekt. Odpověděli mi : Dobrý den,datadisk Penumbra: Requiem nakonec ve vydavatelském plánu máme a budeme ho
   vydávat. Přesné datum vydání i podrobnosti o ceně a balení ale ještě nejsou
   definitivně schválené. Finální rozhodnutí bude v následujících týdnech
   určitě zveřejněno na našem webu www.cdprojekt.cz

  • kubula

   Třetí díl Penumbra:Requiem má být datadisk a k hraní je potřeba mít nainstalovanou Penumbra:Black Plague.

  • martin

   Tato hra ja nejlepsi adventura.Zatim se mi to libi.A ta grafika je dost husta.TEto hre bych dal 100%%%%%%%%%%%%%%%,.

Hodnocení zákazníků (8)
Přidat hodnocení

Po opravdu dlouhé době jsem si zahrál pořádný horor.Atmosféra je největším kladem této hry moc se mi také líbilo,že nemáte žádnou zbraň a máte takový ten pocit bezmoci a pokud potkáte mutanta nezbývá než mu utéct a některé momenty si rozhodně budu pamatovat ještě hodně dlouho.Přesouvat můžete prakticky cokoliv další velký klad a ještě nesmím zapomenout na skvělou hudbu,ale rozhodně hra není pro každého někoho hra okamžitě odradí a někoho zase bude přitahovat jak už zmiňovaná atmosféra.Pro mě rozhodně netradiční zážitek něco takového jsem ještě nehrál opravdu jedna z nejlepších hororových her co jsem kdy hrál a i švédové ukázali,že umí dělat velmi kvalitní hry.

Důstojný nástupce prvního dílu - super záležitost.

Jako hororová adventura,ujde docela se zabavíte!

Nejlepší hra na fyziku, logiku a horor ani DEAD SPACE není horší než Penumbr Blacka Plague a to je co říct !
Dávám 95%

Druhý díl této švédské hororové adventury nabízí stejnou grafiku,nové nepřátelé a nové možnosti manipulování s předmětem. Má vyjít třetí díl a má to být datadisk k tomuto dílu.Bojím se,že se nedočkáme české verze třetího dílu,neboť potřebujete k hraní mít nainstalovanou Penumbru: Black Plage (navíc třetí díl má být ke stažení přes jakýsi Gamersgate).Jinak nejlepší hororová hra,kterou jsem hrál,jen bych doporučil pro fandy hororu.

Netradiční hororová akční adventura s hádankami založenými na interakci s prostředím.
Na jednu stranu je tu oproti prvnímu dílu výrazně propracovanější hádanková část a zajímavější děj s atmosférou možná ještě hutnější než u jedničky. Určitě také potěší úplné odstranění všech zbraní ze hry takže už nejde nepřátele jednoduše urubat.
Jenže na druhou stranu hra hodně ztrácí neškodností nepřátel, ti jsou velice pomalí a utéct před nimi není nic těžkého. Kromě toho jich je ve hře opravdu velice málo.
Zatímco hbytí zmutovaní psi v jedničce byli na těžkou obtížnost opravdu tvrdým a smrtelně nebezpečným oříškem, což bylo velké plus k atmosféře, zde se na stejné obtížnosti (údajně jsou nepřátelé na těžkou obtížnost hbytější než normálně, snad ani nechci vědět jak se hýbou na střední) vyskytují spíš vzácně, díky jejich svítilně si jich spolehlivě všimnete už zdálky a když už vás náhodou uvidí stejně vás nedohoní.
Zklamáním pak pro pro mě bylo dost neuspokojivé finále hry.
Výtku bych měl i k obtížnosti hry, hru jse zvládl dohrát na těžkou obtížnost bez jakéhokoliv záseku za cca. 8 hodin čistého času, popravdě čekal jsem trochu víc.

Když to shrnu. Hra je oproti jedničce téměř po všech stránkách vylepšena, ale hodně ztrácí díky hloupým, pomalým nepřátelům, nízké obtížnosti a samotný konec se také příliš nepovedl. Celkově mě jednička přišla o dost strašidelnější i když nebyla tak propracovaná jako Black Plague.

Zobrazit všechna hodnocení