Tunguzka: Přísně tajné
PC

(4x)
559
Nákupem získáte 22 kreditů
Lokalizace: České titulky
Štítky: 2D adventura
 • Sibiř 1908, oblast Tunguzka: obrovská exploze neznámého původu spustila ohnivé inferno a nechala po sobě jen smrt a zkázu. O sto let později už sotva někdo něco ví o téhle záhadné katastrofě. Ani Nina Kalenkova – dokud její otec náhle beze stop nezmizí. Byl vědec unesen tajemnými postavami v černých róbách? Jde o adventuru, jejíž příběh vás zavede do oblasti Tunguzka, kde budete v roli Rusky jménem Nina Kalenkovova pátrat po příčinách výbuchu, po němž zbyl v zemi obrovský kráter. Ona exploze, ke které došlo v centrální oblasti Sibiře 30. června 1908, je dodnes předmětem mnoha spekulací. Přestože je výše řečeno, že bude Nina pátrat po jejích příčinách, není to tak úplně pravda. Na toto zvláštní místo ji přivede úplně něco jiného. Má se zde setkat se svým otcem, kterého už dlouho neviděla, ale který se ani neukáže. Místy se ve hře ujmete role ještě jedné osoby, a to jistého Maxe Grubera, přítele Niny. Hra je v češtině.
 • Přidejte komentář

  Pravidla komentářů

  Dotazy k objednávkám pište na email xzone@xzone.cz, kde vám můžeme odpovědět rychleji :)

  Děkujeme, že s ostatními hráči diskutujete slušně. Vulgární a nevhodné komentáře (např. odkazy na jiné eshopy, příspěvky mimo téma dané hry) jsou automaticky mazány.

  Komentáře (22)

  • SDH

   Jj, super gameska, taky už by mohla vyjít CZ. V Německu to už dávno vyšlo. Snad to stihne vánoce...

  • Man

   Adventurka to byla super a ve svete uz beha dvojka, bude zde nekdy nejaky predprodej nebo se o CZ neuvazuje?

  • Ivan

   Takže Tunguzska bude obsahovat Tages? Nebo bude obsahovat geniální, buzerační ochranu s reaktivací hry pokaždé, když si dovolíte upgrade PC? Byl bych opatrný v tom si českou verzi pořizovat.. Nejenže její vydání trvá dlouho (u Hypermaxu skoro standard), ale kdo ví, jaká ochrana Vás bude šikanovat. Máme tohle zapotřebí? Za svých 899 Kč?

  • Dracco

   můůj bože,to znamená že si to asi v češtině nezahraju,protože si to fakt nechci kupovat za ty prachy když sem to už dohrál v angličtině:(

  • Martin Schovanec

   Citace z cestiny.cz
   Přestože CZ verze klasické adventury Tunguzka: Přísně tajné (v originále Secret Files: Tunguska) je od poloviny prosince 2006 dokončena, komplikovalo její vydání zavedení předražené antipirátské ochrany. Komplikace právního charakteru se týkaly ceny implementace ochrany Tages, která měla být součástí kompletní licence, leč nakonec byla českému vydavateli dodatečně naúčtována. Jelikož však více než měsíční jednání nevedla k uspokojivému konci, rozhodl se Hypermax ustoupit a dodatečnou částku nemalé výše za ochranu Tages zaplatit. (návrh na vydání české verze hry bez antipirátské ochrany žel bohu nebyl celosvětovým vydavatelem hry odsouhlasen) Dychtiví hráči se tak CZ verze jedné s nejlepších adventur loňského roku konečně dočkají a to počátkem března 2007.

  • devils

   Tak na bonuswebu si zvesela píšou jak je hra hotová tak předpokládám že, by to mělo bejt každým dnem???? to je ale, pouze můj názor tak se nechme překvapit.

  • Havran

   Tak tohle už je brutální diletantská neschopnost pánů programátorských "odborníků". Ani titulky nejsou schopni v rozumné době zapracovat.

  • Dracco

   njn,aby to pak nebyl duben:(

  • devils

   Co má znamenat zase ten březen?? já už počítal na 100% s tím koncem unora.

  • Dracco

   To sou teda problémy,nešlo by to zatim hodit na net soubor s titulky?:-D Já to mam už asi 2 měsíce a docela bych si to chtěl zahrát v CZ:)

  • BigPeter

   Duvodem je pre-renderovana zaverecna animace, ktera po obohaceni o CZ texty zpusobuje pad hry... Resi se to...

  • Martin Schovanec

   Takze viz. stranky distributora http://www.hypermax.cz/tunguzka/ - 1. ctvrtleti 2007

  • Martin Schovanec

   nedockavec: bohuzel Hypermax neni zadny konkretni datum schopejn rici, az ho budeme znat, tak ho uvedeme i na obchode.

  • nedockavec

   kdy? planuju ji darovat pod stromecek, ale nejsem si jisty, jestli do te doby vubec vyjde a termin "prosinec 2006" je, zprominutim, na nic!

  • Martin Schovanec

   Info o Secret Files: Tunguska na Hrej, vybiram tu cast o cestine:

   Česká lokalizace Tunguzka: Přísně tajné má podobu titulků, takže dabing bude původní anglický, což je v našich podmínkách stále to nejlepší řešení. CZ verze hry v sobě bude mít zabudován patch v1.02, který kromě odstranění několika technických chyb přidal do hry i nový konec, který hráče mimo jiné seznamuje s osudy vybraných herních postav. Nový konec však lokalizačnímu týmu mírně zavařil, protože jde o animovanou sekvenci, která nepodporuje zobrazování titulků. Celá animace tak musela být opatřena českým textem a dodatečně přerenderována.

  • Martin Schovanec

   devils: tak v prubehu prosince

  • devils

   Kdy už konečně bude?????

  • MK

   BigPeter: v pripade DF temi "autory cestiny" jenda nemyslel prekladatele, ale distributora; preklad byl hotovy ctvrt roku pred tim, nez hra vysla.

  • Petr

   Můžu se zeptat kdy přesně má hra vyjít?

  • BigPeter

   Autor cestiny se tentokrat vymlouvat nebude - proste mu to trvalo 2x tak dlouho nez melo, takze pripadne zpozdeni je castecne i jeho vina. Cestina se ted implementuje do hry a na rade je betatest, takze si dovolim odhadnout, ze termin "listopad" se nestihne. Spis bych tipnul prvni pulku prosince...

  • jenda

   taky bych si ji rad predobjednal, ale po zkusenostech s dreamfall radsi pockam az proste bude v obchodech, abych necekal zase 3 mesice a jen cetl vymluvy autoru cestiny a sledoval jak neustale prodluzuji datum vydani

  • Petr

   Moc se na to těším. Demo vypadalo dobře a plnou si určitě koupím!

Hodnocení zákazníků (4)
Přidat hodnocení

Adventura na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Příběh je velmi pěkný a napínavý. Grafika na excelentní úrovni. Puzzly a hádanky jsou dobře vymyšlené a procvičí hráčovi šedé buňky. Nejlepší adventura za poslední roky. Letos vyjde druhý díl, kde autoři slibují, že bude ještě lepší než jednička. Máme se na co těšit. Tunguzka je bezesporu úžasná adventura.

Kvalitni hre ktera patri mezi nejlepci point-&-click adventury

Pokud jste na adventury, tak tahle by vám rozhodně neměla chybět ve sbírce.

Super kousek, který by neměl minout žádného příznivce klasických adventur.