1428: Shadows over Silesia
PC

(2x)
799
Nákupem získáte 32 kreditů
+ VÁNOČNÍ REWIND ZDARMA
Možnost vrácení zboží do 31.1. 2023
Aktivace: SteamSteamŠtítky: Historické, Středověk
Typ hry: Hra pro jednoho hráče
Jazyk: Český dabing
Kód produktu: 47098
Vánoční nadílka

Dárek k objednávce

 • Shadows over Silesia je temná akční adventura s fantasy prvky zasazená do reálné středověké Evropy. Na pozadí skutečných historických událostí na vás čekají především nelehké hádanky a náročné souboje, ale také stealth pasáže a důležitá rozhodnutí. Narazíte na posedlé uctívače ďábla, sexuální démony, pekelné bestie, ale také bytosti známé z evropské mytologie.

  Hra vychází v rámci Xzone Edice. V této edici si klademe za cíl přinášet hráčům skvělé české hry v luxusním balení, které si hra i hráči zaslouží.
  XZONE EDICE OBSAHUJE
  - Steam klíč ke stažení hry 1428: Shadows over Silesia
  - miniartbook
  - pražský groš
  - vystřihovánky
  - 2x dopis
  - samolepky
  - A3 mapu/plakát

  TEMNÝ FANTASY PŘÍBĚH

  Evropou zmítají náboženské bouře a nejeden kazatel předpovídá blížící se konec světa. Píše se rok 1428, a právě začíná husitské tažení do Slezska. Kacíři se zdají být pro zemi bez krále tím největším nebezpečím. Opravdové zlo ovšem číhá někde úplně jinde a nemá v plánu vést náboženské disputace.

  Vše prožijete z pohledu dvou hlavních postav, mrzutého husitského hejtmana Hynka, který nejde pro nadávku daleko a s ničím se moc nepáře a johanitského rytíře Lothara, muže dobrého vzdělání a mravů, co se po boku svých bratrů postaví do první linie Slezské obrany. Každý má své vlastní motivace a názory na svět kolem sebe, jinou výbavu a schopnosti. Jejich osudy se brzy propletou. Střetnou se se zbraní v ruce, nebo uzavřou křehké spojenectví, aby se bok po boku postavili mnohem horšímu nepříteli?

  1428: Shadows over Silesia
  NÁROČNÉ HÁDANKY
  Originální hádanky, které na své strastiplné cestě potkáte, vám jistě dají zabrat. Velkým vzorem nám byly klasické adventury z devadesátých let. Budete muset využívat prostředí, hledat předměty, získávat informace a luštit rébusy, nebo šifrované zprávy. Některé problémy lze řešit různými způsoby, nebo je šikovně obejít.

  indie kingdom come
  PLÍŽENÍ VE STÍNECH
  Občas budete muset splynout se stíny a proplížit se kolem nepřátel, aby vás neodhalili. K nalezení ideální cesty vám pomůže sledovat jejich hlídkové trasy a zvyky.

  husitská hra
  SLOŽITÉ SOUBOJE
  Soubojový systém je jednoduchý na pochopení, ale bude to chtít cvik, abyste ho plně ovládli. Pamatujte si jedno: Přečíslení je problém! Pokud se na vás vrhnou tři a více protivníků zároveň, zemřete! Klíčem je využívat jejich chyb, počkat si na správný moment a pak zaútočit. Postavíte se nejen rytířům, vesničanům, nebo loupežníkům, ale také různým nadpřirozeným bytostem, které není radno podceňovat.

  shadows over silesia
  RŮZNORODÉ PROSTŘEDÍ
  V průběhu hry se budete pohybovat jak pěšky, tak v sedle svého koně. Navštívíte celou řadu skutečných i fiktivních míst ve středověkém Slezsku. Budete plenit vesnice, odhodlaně bránit hradby města, prozkoumávat tajné podzemní kobky, opuštěné doly, nebo zapovězené části klášterů. Děj se často odehrává v podzemí, během deště, nebo v noci, což umocňuje temnou atmosféru a důraz kladený především na kontrast světla a stínu.

  1428 shadows over silesia
  SKRYTÉ MINCE
  Ve hře budete mít možnost hledat dva druhy skrytých mincí. Jen ti nejpozornější budou schopní posbírat všechny. Nejen že si jimi naplníte měšec a odemknete unikátní achievementy, ale také je občas můžete využít k postupu příběhem.

  HRA JE PLNĚ PŘÍSTUPNÁ PRO NEVIDOMÉ. Více informací na webu hry. • Přidejte komentář

  Pravidla komentářů

  Dotazy k objednávkám pište na email xzone@xzone.cz, kde vám můžeme odpovědět rychleji :)

  Děkujeme, že s ostatními hráči diskutujete slušně. Vulgární a nevhodné komentáře (např. odkazy na jiné eshopy, příspěvky mimo téma dané hry) jsou automaticky mazány.

  Komentáře (12)

  • Barous

   Michael (Xzone): Už je to v poho. Dneska budu vyzvedávat. Díky.

  • Michael (Xzone)

   Barous: Zdravím, doporučuji dopravce kontaktovat.

  • Barous

   Škoda že mně zásilkovna hru furt nedoručila :(
   3.10. to přijali na depu v mém městě a doteď nic :D

  • Corvus

   Dnes jdu pro hru do zásilkovny. Těším se jako malej Jarda! :-)

  • Jan Bobrovský (Xzone)

   Ivik: Zdravím, dneska hry rozesíláme :)

  • Ivik

   Zdravím kdy budete odesílat přesně v den vydání děkuji.

  • carhrozny

   Dúfam,že už nie je žiadny posun takže zajtra to posielate.Demo ma bavilo tak konečne si po dlhšom hraní asphalt legends zahrám aj niečo normálne :D

  • Corvus

   Už jen pár dnů do této luxusní edice! Mám doma všechny Xzone kousky a na tenhle se těším opravdu hodně! Přeju Kubi Games, aby se jejich hra v tak pěkném vydání hojně prodávala!

  • VIP

   Za mě super hra a dabing je super. Zážitky jsou super.

  • Michael (Xzone)

   carhrozny: Zdravím, bohužel ano... vývojáři potřebují více času na dokončení. Držme jim palce a pevné nervy, abychom si hru mohli užít v co nejlepším stavu! :)

  • carhrozny

   Tak sa nám to zase posunulo?

  • Barous

   Pobavila mě nějaká recenze, kterou jsem četl, že CZ dabing nic moc :D. Zkoušel jsem demo a dabing mi přijde super. S angličtinou nemám problém, ale rád podpořím každou hru, která má CZ dabing. Akorát jsem měl v tom demu docela FPS dropy z 60 na 40 v různých situacích. RTX 2060M, i5-10300H a 16 Gb RAM, tak snad to pan Kubíček ještě doladí :)

Hodnocení zákazníků (2)
Přidat hodnocení

Dobrý!

0/10 Proč nula? Tato hra je vynikajícím důkazem rozdílu mezi uměním a videohrami a toto je bohužel videohra. Soundtrack je perfektní. Příběh je dobře poskládaný a dokonale vystihuje český folklór a historické prostředí kde se odehrává. Psaní (česky a anglicky) je povedené a dabing je v obou případech velmi dobrý. ALE hru protrpíte kvůli příšernému ovládání (jak na ovladači, tak na klávesnici s myší) a mnoha chybám, které narušují hru, kvůli kterým musíte znovu načítat předchozí uložené soubory (a panečku, měli byste mít HODNĚ uložených souborů pro případ, že byste potřebovali vrátit se o několik hodin zpět). Podle steamových fór vývojář tento přístup podporuje a já to respektuji. Nicméně u hry, která klade na první místo "přístupnost", považuji jeho odpovědi přinejlepším za matoucí – proč mít body ve hře, kde jste uvízli, a řešením je znovu načíst a napravit vaše chyby? Ovládání je neresponzivní (ačkoli některé problémy byly opraveny, když jsem trpěl kampaní, abych zjistil, o čem je velmi zajímavý příběh), „podpora“ ovladače je hrozná. Systém zvýrazňování a automatické cílení nefungují a pro přesný výběr položek MUSÍTE používat myš. Boj je (z pohledu Souls, Doom ultra-nightmare atd., hráče) špatný. Hitboxy jsou nekonzistentní a boj působí velmi pomalý a zdlouhavý – což může být realističtější, ale vzhledem k tomu, kolik nepřátel musíte v některých sekcích pobít, nejde o dobrý bojový systém. Průzkum, ke kterému motivování získáním všech sběratelských mincí a achievementy, je kažen velmi restriktivním prostředím, kde vám vaše postava přibližně každé dvě minuty okamžitě připomene, že „proč bych tam chodil“. To je téměř všude, jelikož hra je až na drobné výjimky přísně lineární. Tento problém je nejvýraznější ve vnějším prostředí, a tolik uvnitř budov, kde jsou jen občas neviditelné stěny na některých schodištích a otevřených (!) dveřích. Příběh, tradice, hudba, kodex a minihry (bohužel i zde je ovládání špatné) byly vynikající a neustále mě vraceli zpátky, abych zjistil jak to teda dopadne a co se ještě stane. Jsem Čech, takže jsem byl možná rád, že vidím český folklór ve hře a toleroval jsem ty chyby a příšerný combat, ale teď přišel čas na hodnocení a bohužel, není to umění, na které se podíváte a obdivujete ho, je to videohra. Běžte se raději podívat na let’s play této hry než ji hrát. První Xzone edice, které celkem lituji, naštěstí je to stále velmi kvalitní zpracování a na poličce se bude vyjímat. Hlavně když už ji nemusím hrát.

Sledujte nás na instagramu