Alternativa
PC

99
Nákupem získáte 4 kredity
Osobní odběr
zdarma
23 let
zkušeností
Naše výhody
8x vítěz
Ceny kvality
5000
výdejen
Štítky: Sci-Fi
Jazyk: České titulkyČeské titulky
Kód produktu: 13361
 • Kategorie

  PC / PC hry / Adventury

  Alternativa je klasická point and click adventure hra založená na původním sci-fi/cyber-punk scénáři, který je složen z mnoha menších příběhů, jež nás provedou nejen fiktivním světem budoucnosti, ale i životy jednotlivých postav. Nelineární děj, plný řady nečekaných zvratů, místy mrazivá atmosféra, logické úkoly, historicky i vědecky podložená fakta: To vše je Alternativa. Během hraní je hráči mimo příběhu, postupně představován i svět Alternativy. Historie, atmosféra, životy hlavních postav, nově objevené technologie. O tom všem se hráč nenucenou formou dozví mnoho podrobností a vžije se tak do příběhu mnohem hlouběji. Bude chtít vidět další místa zničená a zpustlá válkou, převratem, revolucemi a hlavně časem. Bude se chtít dozvědět, proč se objevují stále nové otázky kolem zdánlivě banálních události. Alternativa na hráče nebude působit jako jeden dlouhý děj, ale jako množství menších a rozličných příběhu, které ukazují životy a problémy lidí v naprosto jiných situacích, než si dnes můžeme představit. Pomoc s vyšetřováním znásilnění, noční návštěva márnice nebo hackerské útoky na databáze jsou prvky, které zajisté zaujmou nejednoho hráče. Hra za 3 hlavní postavy a dokonce i za zápornou stranu příběhu. Opravdová možnost volby – hráč si může zvolit, komu kdy uvěří a podle toho se také bude odvíjet jeho další postup hrou. Do jisté míry je to znovu-hratelnost, protože hráč má mnoho alternativních možností, jak hrou projít. Doprovodné video-sekvence umocňující dojem z prostředí nebo ukazující příběh. Hra je kompletně v češtině.

 • Diskuze dočasně vypnuta

  Své dotazy k objednávkám prosím směřujte na email xzone@xzone.cz. Děkujeme.

  Komentáře (56)

  • Martin

   sorry jen mi nejde nikde přidávat zprávy tak to zkusím třeba tady :-)

  • Lol

   Až to zlevní na 100,- Kč, tak si to koupím.

  • tonda

   proč to raději nedají zdarma ke stažení, takové průměrné hry jsou často free

  • ???

   Docela rád, bych si přečetl od hráčů nějakou recenzi. Podle mě je ta cena dost přehnaná, pokud to nezlevní aspoň na 200,- Kč, tak si to moc lidí nekoupí. Za takovou cenu se dnes prodávaj o dost lepší hry.

  • David Ř

   Něco jako artbook v PDF - tak je to na dobré cestě, ještě tam něco přidám, necham to schválit v Centauri. A hodím to sem ;)

  • David Řezáč

   @freeman - hned jak budu vedět jestli to můžu uvolnit pošlu link na email. PDF ma kolem 100MB, ale mozna to pujde zmensit. Je to prece jenom uz par let co to mam na HDD :) a rad bych to uvolnil i pro veřejnost.

  • freeman

   @David Řezáč - bylo by možné artbook hodit na můj mail?

  • David Řezáč

   martinelk a ostatní: Díky za komenty ve hře asi chyby budou, byl to boj a jak už jsem psal dříve můžeme být jen radí že hra vyšla. Pokud by měl někdo zájem mohl bych na internet umístit něco jako artbook ke hře, ale jen v pdf. Domluvím se s CP a kdyžtak sem posléze hodím link.

  • ota

   a kolik těch kusů kódu musím najít stále mi říká že ho žádné číslo nenapadá (našel jsem už to u té kočky, nobelovku a pohnul jsem s tabulí

  • Honza

   je v mrazáku u profesora

  • Ota

   Zdravím, potrebuji pomoc mám se v industrialní čtvrti dostat do te jedne spolecnosti získal jsem už oko profesora ale když ho použiji na panel řekne mi to že panel panel není aktivní tak jsem vydedukoval že tam musím vložit osobní kartu pracovníka firmy ale kde ji mám získat?

  • PrincessLeia

   Děkuji :o) Opravdu velké díky. Oboum :o) Velmi mi to pomohlo a podle mne jste se vyjádřili naprosto objektivně, za což jsem dodatečně vděčná :o)

  • petr

   ano malými písmeny jsem to psal a nešlo to. Byla to hned první kombinace co jsem zkoušel. Teď jsem se vrátil ke starší uložené pozici a odehrál pasáž a ke skříňce a tam bylo vyryté jiné heslo, které mě do pc pustilo. Původně tam bylo la713, které nefungovalo. Teď se změnilo na tx11m.. No nevím co to mělo být, ale 3 dny jsem kvůli této chybě hry stál. Druhou chybu jsem měl v profesorově bytě, kdy při vstupu do ledničky mi najednou kolečko s volbami co chci provést skočilo do levého horního rohu a nešlo nic dělat. Opět jsem se musel vrátit ke starší pozici. Každopádně díky za moc za pomoc a měj se! P.

  • martinelk

   Ještě drobnost píšeš všechno malými písmeny? Pokud si pamatuji tak když se tam přihlašuješ je dole napsáno že všechno se má psát malými. Snad to tak je protože už si to přesně nepamatuji. Jinak už nevím, já jsem naštěstí na žádný bug nenarazil. Mám pocit že do kolonky jména jsem napsal kuruc a dolu normálně heslo, a pustilo mě to. Kdyžtak to ještě zkusim nainstalovat a uvidím.

  • petr

   díky - zřejmě mam bug ve hře (ne jediný). Do skříňky jsem se dostal už předtím a heslo mám. Předpokládal jsem že jeho jméno bude nahoře. Bohužel to nijak nefunguje - zkoušel jsem snad 50 kombinací - pozpátku apod. a pc mě odmítá pořád.. dost zklamání.

  • martinelk

   petr: POZOR SPOILER!!! POZOR SPOILER!!! Do kolonky login dej jeho jméno ( už si nevzpomínám přesně co tam bylo jestli tam bylo jeho celé jméno, příjmení nebo jen jméno to budeš muset vyzkoušet), ovšem zjištění hesla je složitější, bohužel si ho už nepamatuji ale vím jak ho získat. Na stole má prášky na zažívání ty vem a jdi na záchody (Martin tam sedí zamčený v kabince), promluv s ním nebo na něho použí léky, on si řekne že je bude muset něčím zapít a v ten moment máš možnost pohybovat se s postavou jdi do rohu vedle kabinky (vedle pisoaru tak aby tě Martin až bude vycházet a půjde k umyvadlu neviděl) jakmile bude u umyvadla vyber z inventáře trubku (pokud ji nemáš je v letištní hale vzadu u toho rozdělaného pomníku) a prašti s ní Martina :). Potom ho ober o klíč ke kabince a jdi do šaten tam odemkni jeho skříňku a to heslo má vyryté na dveřích skříňky. Snad ti tento popis pomůže.

  • petr

   to martinelk: pls poraď jak se dostat do pc Martina Kuruce v letištním kanclu... Předem díky moc, Petr

  • martinelk

   Takže Alternativu jsem dohrál a nyní se podělím o dojmy. Pro mě tedy velké zklamání. Ale vezmeme to popořadě.
   1. Příběh: Příběh je značně rozporuplný na jednu stranu mě dostaly dílčí osudy lidí, ovšem neuvěřitelně mě vytáčelo chování hlavního hrdiny (hlavně jeho naivita). Nechci tady spilerovat ale snad nebude vadit jen malá ukázka. POZOR SPOILER!!!!!! Hlavní postava se rozhodne připojit k odboji a snaží zjistit jak se s nimi spojit, načež UVĚŘÍ místnímu opilci a za drobnou službu se dozví kontakt na odboj! KONEC SPOILERU!!! Příběh se mi zdál celkově nemastný neslaný až na konci kdy se to konečně rozjelo najednou konec.
   2. Herní doba: Nejsem žádným kovaným adventuristou ale na žádné zákysy jsem nenarazil.Hru jsem dohrál za nějaké tři večery (přičemž každý večer jsem hrál +-3 hodiny).
   3. zbytek: Na zadní straně obalu jsem se dočetl tuto věc a sice hraní až za 4 postavy. Upřímě 95% hry hrajete za hlavního hrdinu a ve zbylém čase si v jisté situaci vyberete rozhodnutí které ovlivní za jakou postavu hrajete (nutno podotknout že toto rozhodnutí je bezvýznamné), 3 hratelná postave je flashback do mladší osoby hlavního hrdiny ( kterou fakt za rozdílnou postavu nepovažuji a tudíž si zahrajete za 2 rozdílné postavy). Ve hře je i systém dialogů kdy si vybíráte ruzná témata. Občas pokud hovoříte s nějakou postavou a vyberete špatné téma může to vyústit ve vaši smrt, ovšem v takovém případě vám hra nabídne nvou šanci(začít dialog znovu) nebo načíst hru. Na hru to nemá valný vliv v normální obtížnosti (ve hře jsou dvě: normální a těžká, přičemž těžká má omezení v počtu úmrtí(2), já hral na normální).
   Grafika se mi zdála celkem pěkně depresivní pokud se hra odehrávala v noci. Hra se zčásti odehrává v Praze což našince trochu potěší (menší rýpnutí ačkoly se děj odehrává v Praze a hlavní postava je čech všechny osoby mluví anglicky, což působí poněkud komicky). Ve hře je implentováno i tradiční tlačítko jež vám ukáže všechny aktivní místa na obrazovce (což ještě zjednodušuje hru).
   Nyní zbývá už jen verdikt. Já dávám 5/10. Nejvíc mě zklamal příběh který je u adventury stěžejní ale tady mi připadal naivní (tady by nejvíc seděl nějaký příklad ale už nechci spoilerovat). Délka hry taky není nejdelší. Zkrátka a dobře čekal jsem víc. Takže toto jsou mé dojmy z Alternativy, snad jsem napsal vše podstatné. Na úplný závěr chci podotknout že toto je můj subjektivní názor a nikomu ho nevnucuji.

  • petr

   No já ji mám rozehranou, ale zakysl jsem brutálně u nabourání jedno pc a už 3 dny stojím. Bohužel mi zatím nikdo neporadil jak dál. Jinak hra je pěkná a zajímavá i když (až do zákysu) až moc jednoduchá. Určitě stojí za koupení - poslední dobou se nějak adventury nedaří a tohle je světlá výjimka...

  • PrincessLeia

   Ahoj :o)
   Už jste někdo Alternativu hrál? Pokud ano, mohli byste nám věnovat dojmy? :o)

   Díky předem.
   Leia

  • Spark

   Samozrejme. Ide aj pod Win7.

  • RDE H

   neví někdo jestli hra jede i pod windows 7 ??

  • Tom Trli

   Ty joo. Tak ja uz ani neveril, ze se to bude nekdy prodavat. A taky se to snad bude i libit.

  • David Řezáč

   Alternativa je takovej malej zazrak tak si toho vazte :) , moc často se nestává že někdo podpoří nezavislé studio :) Sice to dlouho trvalo a je to na hře znát, ale je venku a myslím že rozhodně stojí za zahrání! Až to z Vás někdo koupí a dohraje, napište sem svoje názory. Byl bych za ně moc rád a uřčitě i ostaní s first reality a CP. Díky a pařbě Zdar ;)

  • Gooka

   Ne, pouze jen české titulky

  • Kubajs-CZ

   to Seabed:našel jsem toto:
   Minimální konfigurace:
   Windows XP, 1600MHz CPU, 1024MB RAM, 128MB grafická karta, DVDROM.

  • Jennza

   chci se zeptat jestli má hrá český dabing nebo ne?děkuji

  • Seabed

   Prosím,napište sem někdo hardwarové nároky na tuto hru,díky moc.

  • Kubajs-CZ

   Hra je na Xzone 6.srpna ale magazíny mají recenze už dávno předtím.

  • Gooka

   Hra už je v lisovně a co nevidět vyjde. viz www.centauri.cz

  • Havran

   Tak už zase konec srpence?
   Jo, to má logiku vydávat hry na konci prázdnin, prodejní úspěch zaručen :-)

  • Dantte

   Jak to vypadá s hrou ? Prosím o nějaké info. Děkuji

  • BloodNeiro

   A kdy tedy bude vydaná když už byla recenze?divný

  • David

   Není, a kdyztak si opravte lokalizaci: cz titulky , en dabing

  • BloodNeiro

   Je tedy už hra vydaná enbo neni?

  • Kubajs-CZ

   V Game Page už byla recenze a zde není ještě hra na prodej..?

  • Honzkurk

   V recenzi ve SCORE uvádějí pouze české titulky, tak jak to tedy je ?

  • Havran

   U konkurence píšou dostupnost 30.6.2010. Takže další odklad?

  • Dantte

   Když tam budou titule, tak mi ten dabing nevadí, je to sice takové divné, hodně divné když se to odehrává v Praze, ale myslím, že to dokážu překousnout.

  • Dantte

   Mam to objednane uz půl roku tak doufam, že to nesklame.Těším se.

  • Mikesz

   Počkám si na recenze a pak možná objednám. Ne-dabing ani tak nevadí, ale je to samozřejmě trochu trapné...

  • ota

   Takže česká hra odehrávající se v Praze v anglickém znění? Aha, takže to přišli o zákazníka.

  • Gooka

   Ptal jsem se Idea games a budou jen české titulky s anglickým dabingem stejně jako u Půl kila mletýho. Myslím si,že za to může to velké zpoždění a zdržování ruského vydavatele Akella. Ale na to jsem se jich neptal.

  • Gooka

   Na Centauri se objevila nová informace. Vydavatel u nás i po celém světě bude Idea games. Příští týden se začíná nahrávat anglický dabing. Ale o české lokalizaci nic nepíšou. Doufám,že bude !

  • Paegas

   Mám stále předobjednáno a těším se :(

  • Suzinka

   Hmm...rok 2010...to máme 12 měsíců :-)))

  • Luke

   Tyto oznámení tvůrců už jsou velice trapné. Vždyť už teď hra vypadá poměrně archaicky. V dnešní době je potřeba spěchat s vydáním a prodávat a ne řešit ,,interní problémy.´´ Za měsíc budu mít na stole konzoli a s těmito nekonečnými čekáními na adventury končím. Rád bych věděl, z čeho takové miniaturní studia jako First Reality vlastně žijí, když nejsou schopni vydat titul o kterém žvaní 3 roky..

  • JIRKA

   Ta hra prý vyjde v zimě 2009.

  • RED

   já o tu hru měl velký zájem , ale s tímhle posouváním termínu se jí asi nedočkám :-(

  • Luke

   Hm léto...já myslím, že tohle bude tak na Vánoce. Nechápu to věčné posouvání a zdržování uvedení do prodeje. Bití jsou hlavně vývojáři.. toto už musí odradit snad každého, kdo se na tuto hru těšil jako já více než rok.

  • Zobrazit všechny komentáře
 • Recenze (0)

Sledujte nás na instagramu

dopravazdarma, dorucenizdarma
TwilightMasquerade, pokemontcg, scarletandviolet
rekonstrukce
tombraiderremastered, tombraider, laracroft
Instagram
pusheen, kocky, catsofınstagram